MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ'TA İKİNCİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DERS ZİLİ ÇALDI (ŞARK HABER BASININDAN)

MUŞ'TA İKİNCİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DERS ZİLİ ÇALDI (ŞARK HABER BASININDAN)

İKİNCİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DERS ZİLİ ÇALDI

 

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders zilinin çalmasıyla Muş'ta 108 bin 760 öğrenci eğitim ve öğretime kaldıkları yerden devam etti.

2023-2024 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin başlaması münasebetiyle Muş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yavuz Selim Ortaokulu'nda tören düzenlendi. Okulun konferans salonunda düzenlenen törende öğrencilere hitap eden Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, kısa bir tatilin ardından ikinci döneme başladıklarını söyledi. İkinci döneme büyük umutlarla başladıklarını hatırlatan Enver Kıvanç öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, "Birinci dönem sonunda almış olduğunuz karneleri velilerinizle birlikte değerlendirdiniz. Birinci dönem performanslarınızı hem sizler hem de velileriniz görmüş oldu. Öğretmenleriniz zaten bunun farkındalar. Birinci dönem eksiğiniz, aksayan yönleriniz neyse hepsini gördünüz. Bu dönemde, onları tamamlamak için de başta siz olmak üzere öğretmenleriniz ve velilerinizle birlikte başarınızı katlayacaksınız" dedi.

Her başlangıcın, beraberinde yeni umutları getireceğini dile getiren Kıvanç şöyle konuştu, "Yeni döneme hep birlikte beraber başlayacağız. Bu dönemde çok çalışacağız, çok okuyacağız. Başta öğretmenlerinizi, anne ve babalarınızın söylemlerine mutlaka uyacağız. Onların her sözü bizim için çok kıymetli. Sakın, çevrenizdeki kötü arkadaşlarla veya farklı gruplara katılmayın. Çok çalışın, okulunuzu okuyun ve öğretmenleriniz dinleyin."

Enver Kıvanç, yaptığı konuşmanın ardından sınıfları gezerek öğrencilere kitap dağıttı.

Zeynep Soydan isimli öğrenci ise, yarıyıl tatilini verimli geçirdiğini söyleyerek şunları kaydetti, "Yarıyıl tatilinde bol bol kitap okudum ve öğretmenlerimin verdiği derslere çalıştım. Bunların yanı sıra tatil yapma fırsatı da yakaladım. 15 günlük tatilin ardından tekrar okuluma kavuştum ve çok mutluyum."

Haber Linki İçin Tıklayınız.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.