MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muş´ta Açılan Yetiştirme Kurslarına Yoğun İlgi

Muş´ta Açılan Yetiştirme Kurslarına Yoğun İlgi

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü´nün Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarına hazırlık amacıyla 8´inci sınıf öğrencilerine yönelik açtığı ücretsiz yetiştirme ve destekleme kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, dershanelerin kapatılmasının ardından TEOG sınavlarına hazırlanan öğrenciler için kurs açtıklarını ve yoğun ilginin gösterildiğini söyledi. Merkez Mevlana Ortaokulu´nda açılan TEOG kurslarını inceleyerek öğrencilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Arslan, verilen derslerle ilgili bilgi alarak kitap hediye etti. Ağustos sıcağında öğrencilerin azim ve gayretle çalıştığını ifade eden Arslan, öğrencilerin başarılarının sürekliliği için bu tür çalışmaların devam edeceğinin söyledi. Dershanelerin kapatılmasıyla Muş merkezde 9 okulda kurs açtıklarını kaydeden Arslan, "Dershanelerin kapatılması ile ilgili süreç hepimizin malumudur. Şu anda il merkezimizde 9 okulumuzda yaz olmasına rağmen 500 öğrencimiz bu kurslara devam etmekte, İl genelinde de açılan kurslarımız devam etmektedir" dedi.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; Artık yönetmelikte dershane kavramı olmadığını ifade ederek, "Anayasa Mahkemesi kararı iptal etti ama önceki yasayı da yürürlüğe koymadı. Bugün itibari ile Anayasa Mahkemesi´nin bu kararı iptal etmesi dershanelerin geri geldiği anlamına gelmiyor. Şu an Milli Eğitim Bakanlığımızın ve Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün mevzuatında dershane diye bir olgu yok. Çocuklarımızın diğer illerdeki öğrencilerden geri kalmaması, ileri gitmeleri için açtığımız kurslara şu anda yaz ayı olmasına karşın 9 okulumuzda kurslarımız devam ediyor. Tabi yaz tatili olması dolaysıyla birçok velilerimiz izinde oldukları için bazıları henüz gelmemiştir, 1 Temmuzda başlayan yetiştirme ve destekleme kurslarımızı, okullar açıldığı zaman tüm okullarımızda da açacağız" dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Arslan; En Sağlıklı bilginin okulda öğrenildiğini vurgulayarak, "Yıllardır bu ülkede para kazanmak amacıyla dershane açıldığı, aslında çocuk okulunda, sınıfında öğretmenini iyi dinlediği zaman mutlaka öğrenecektir, ama asıl öğrenme okuldadır. Biz burada çocuklarımıza eksik kalan derslerine takviye yapıyoruz. Tekrar söylüyorum, bilgiler okulda öğrenilir. Biz mezun olan öğrencilerimize de Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü üzerinden ücretsiz olarak kurslar açacağız. ´Ben çalışmak istiyorum´ diyen her öğrencimizi kurslara alıyoruz" dedi. Örgün eğitimdeki öğrencilerimizin kendi okullarında, mezun öğrencilerimiz ise Halk Eğitimi Merkezlerimizin açacağı ücretsiz kurslara katılabileceklerdir. Mezun öğrencilerimiz Halk Eğitim Merkezlerine müracaat edeceklerdir dedi.

1

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.