MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ’TA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

MUŞ’TA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Muş Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtı’na İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’nin çelenk sunumu ile başlayan törenler, daha sonra Prof. Dr. Vahit Özmen İlkokulunda devam etti.  

23 Nisan programına; Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz,  Garnizon Komutanı Piyade Albay Atilla Terzioğlu, Belediye Başkanı Feyat Asya, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Vali Yardımcısı Alper Çifci, Jandarma Alay Komutanı J. Kıd. Albay Bülent Baykal, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, Hava Meydan Komutanı Hav. Ulaş. Albay Manmut Eskişarlı Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullatif Tüzel, Ak Parti İl Başkanı Rahmetullah Yakti, Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okulun kurucusu Prof. Dr. Vahit Özmen´in eşi Op. Dr. Nevin Özmen, kamu kurumu müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından;

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda Okul Müdürü Nazmiye Barutçu tarafından selamlama konuşması yaparak katılımcılara teşekkür etti.

Programda okulun kurucusu Prof. Dr. Vahit Özmen´in eşi Op. Dr. Nevin Özmen, bir konuşma yaptı.

            Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, konuşmasında; Aydınlık yarınların güvencesi olan sevgili çocuklar.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan, sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal’in geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir.

Bizler, bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegâne çocuk bayramı olarak tarihe geçen, millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz.

Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek; heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük kıvanç duymaktayız. Ülkemizin, milletimizin, dünyanın ve insanlığın geleceği ve barışa katkısı açısından büyük önem taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her geçen yıl daha coşkulu, heyecanlı ve sevinçli kutlarken, geleceğimizin güvencesi olan sevgili yavrularımızın en donanımlı şekilde yetişmesi için çalışacağız.

Sevgili çocuklar, sevgili gençler; Aydınlık geleceğimizin, aydınlık yüzleri; Her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunabilen, günceli çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam olarak oluşmuş, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Bu donanım; sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki birikimli olmak için çalışın; başarmak için samimi ve gayretli olun…

Bu duygu ve düşüncelerle başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum dedi.”

 

Programda bir konuşma yapan Sayın Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz, yolu olmayan, okulları son derece sınırlı olan, sanayi namına elde bir iki ufak çapta atölyeden başka bir şeyi olmayan bir ülkeden bugün kendi uçağını yapmayı planlayan, dünyanın en büyük ekonomileri arasında girmeye aday, her geçen gün büyüyen, böylesine güzel okullarda okuyan bir Türkiye’ye gelindiğini söyledi. Geleceğin daha güzel olacağına vurgu yapan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, “Bu elbette ki hep birlikte, bu ülkenin doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle bu milletin, bu ülkenin vatandaşlarının eseridir. Onun için biz bulunduğumuz nokta da yaptıklarımız çerçevesinde, geleceğin daha güzel olacağını ümit etme konusunda, hiçbir yese düşmeden yolumuza, Atatürk’ün çizdiği çizgide inşallah devam edeceğiz” dedi.
             Öğrencilere seslenen Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, “Sevgili yavrularımız; derslerinize çok iyi çalışın. Herkesin bu toplumda bir sorumluluğu var. Sizlerin de sorumluluğu; derslerinize çalışmak ve anne ile babalarınızın sözünü dinlemektir. Biz büyüklerinde sorumlulukları var; sizleri iyi birer insan olarak topluma kazandırmak, iyi eğitim sağlamak ve sizin maddi ile manevi gelişiminizi temin etmektir. Ancak bu dünyadaki en büyük zenginlik, öyle arabalar, katlar, daireler, maddi imkanlar değildir. Bu dünyadaki en büyük mutluluk, sizlerin anne ve baba için evlatlarının gözündeki sevinçtir, parıltı, mutluluktur. Onun için anne ve babalarınızı mutlu etmek istiyorsanız, onların sözlerini dinleyip, okulda da öğretmenlerinizin sözlerini dinleyip, iyi bir insan olmak için, daha donanımlı olmak için derslerinize çalışmanız ve sorumluluklarınızı yerine getirmeniz gerekmektedir dedi.”

          Her şeylerini çocuklara adadıklarını ifade eden Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, “Sizler bizlerin geleceğisiniz. Biz her şeyimizi, hayatımızı, anne ve babalar olarak, büyükleriniz olarak sizlere adadık. Sizlerde inşallah hayırlı birer evlat olarak, Türk Bayrağı’nı göklerden indirmeyecek, kendi sorumluluklarını bilen, ne iş yaparsa yapsın ama o işi düzgün yapan, sorumluluğunu bilen insanlar olarak yetişin ve yaptığınız her işi düzgün yapın. Bugün çocuklarımızın bayramı, çocuklarımızı tebrik ediyorum. Allah daha nice böyle bayram günlerini bu millete yaşatsın” diye konuştu.


          Konuşmanın ardından özel eğitim sınıfı öğrencileri hazırladıkları afiş çalışmasını Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz´e hediye etti. Yapılan konuşmalardan sonra bu yıl ki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı, okulun minik öğrencileri birbirinden güzel ve renkli gösterilerini sunmaları ve akabinde şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye yapan öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son erdi. 


            Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ve Muş Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Valilik önünde bir Çocuk Şenliği düzenlendi. Özellikle vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe, Sayın Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, kamu kurumu müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 

24-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-2019

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.