MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ´TA 178 OKULDA 8 BİN 750 ÖĞRENCİ TEOG SINAVINA GİRDİ

MUŞ´TA 178 OKULDA 8 BİN 750 ÖĞRENCİ TEOG SINAVINA GİRDİ

            Muş’ta, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavları başladı.

 

            TEOG Sınavlarında gözlemci olarak İlimizde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Mehmet Baki Öztürk, ve Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, sınav yapılan okullarda incelemelerde bulundu.


            Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; Muş´ta, 178 okulda, 723 salonda TEOG sınav yapıldığını ve  8 bin 750 öğrencinin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınava girdiğini söyledi. Sabah saat 05.30’da sınav evraklarının güvenlik tedbirleri altında verildiğini ifade eden Arslan, sınavın saat 09.00’da başladığını ve sınav süresinin iki gün olduğunu kaydetti.
             Muş Farabi İmam Hatip Ortaokulu’nda TEOG sınavının yapıldığı bölümlerde incelemelerde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk ise, Türkiye genelinde 1 milyon 700.000 öğrencinin TEOG sınavına girdiğini söyledi. Öztürk, “Bilindiği üzere temel eğitimde orta eğitime geçiş kapsamında Bakanlığımızın düzenlediği ortak sınavlar kapsamında bu gün 2015-2016 eğitim öğretim yılının ilk sınavını idrak ediyoruz. Sınav bu gün 09.00 itibariyle başladı ve yarın öğleye kadar 6 oturum şeklinde devam edecek” dedi.

 


              Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm illerde birer bakanlık gözlemcisini görevlendirdiğini kaydeden Öztürk, “Ayrıca Bakanlık olarak da birer Bakanlık gözlemcisini tüm illerde görevlendirmek suretiyle sınavı yerinde gözlemlenmek, değerlendirmek ve işleyişin sağlıklı yönünde yerinde bir nevi tespit etmek amacıyla da Bakanlık gözlemcileri görevlendirilmiştir. Bu vesileyle Muş ilimizde ben geldim, bugün burada çalışmalar yaptık. Sınav yürütmek komisyonumuzla bir araya geldik ve toplantı gerçekleştirdik. Ayrıca okul müdürlerimizle bir araya gelerek sınavın sağlıklı ve düzenli işleyişi konusunda gerekli uyarılarımızı yaptık” ifadelerini kullandı.
             Muş’ta sınavın sorunsuz bir şekilde başlatıldığını vurgulayan Milli Eğitim Bakanı Mehmet Baki Öztürk, “Biliyorsunuz sınavlarımızda öğrenci sınav kaygısını gidermek bakımında 3’er ayrı oturumda yapıyoruz. Yarım saat ara veriyoruz. Öğrencimiz kendi sınıfında her gün oturduğu sırada sınav yapıyoruz” dedi.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.