MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ MİLLİ EĞİTİMİN MEB YENİLİKÇİLİK PROJELERİNDE BÜYÜK BAŞARISI

MUŞ MİLLİ EĞİTİMİN MEB YENİLİKÇİLİK PROJELERİNDE BÜYÜK BAŞARISI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Eğitim ve Öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacı ile 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 5.si düzenlenen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" kapsamında Türkiye genelinde 3.357 adet proje başvurusu yapılmış, bu projeler arasında 189 proje saha ziyaretine kalmış olup, Muş İl genelinde saha ziyaretine kalan üç (3) proje ile Türkiye 14.’sü olmuştur. 

Muş İli Proje bölgesi olarak bulunduğu ORTA DOĞU ANADOLU BÖLGESİ’nde bölge 1.’si olarak büyük bir başarıya imza atmıştır. İlimizden “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Projesine” katılan MUŞ IMKB İlkokulu “BENİ ANLARSAN BENDE ANLARIM ÖĞRETMENİM”, Bulanık DSİ Ortaokulu “RESFEBE OYNAMAYA VARMISIN?” ve Varto Hürriyet Ortaokulu “KİTAPLARIMIZI TAKAS EDELİM” Projeleri Bakanlık değerlendirmesi sonucunda saha ziyaretine kalma başarısı göstermişlerdir. Bu kurumlara 22-26 MAYIS 2017 tarihlerinde Bakanlık değerlendiricileri tarafından saha ziyaretleri gerçekleştirilecektir.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Her gün biraz daha iyileşerek gelişen Muş eğitimimiz, eğitimde yenilikçilik projesinde kendini ispatladı. Vizyonumuz sürekli iyileşmek, sürekli gelişmek olduğundan her gün biraz daha ilerlemenin gayretindeyiz. Her üç okulumuza da bu başarılarından dolayı kutluyor, projelerin eğitimi ve koordinasyonunu gerçekleştiren MEM AR-GE Birimi personeline gösterdikleri çabadan dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum dedi.

22-05-201722-05-201722-05-2017


Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.