MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Milli Eğitim Müdüründen Veda Mesajı

Muş Milli Eğitim Müdüründen Veda Mesajı

2014 yılından bu yana ilimizde görev yapan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, Milli Eğitim Bakanlığı, Bakanlık Müşavirliğine atanmasının ardından bir veda mesajı yayımladı.

            Muş İlinde görev yapma imkânı veren Bakanlığımıza teşekkür eder, bu güzide şehirde en ücra köydeki öğrencilerimizin eğitimi ile ilgilenme fırsatı veren rabbime hamd ediyorum.

Görev yaptığım süre zarfında eğitim camiası ile eğitim öğretim adına birçok ilkleri gerçekleştirmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti belirten Arslan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Göreve başladığım 26 Haziran 2014 tarihinden bugüne kadar,  yöneticisi, öğretmeni ve tüm eğitim çalışanları ile Muş’un eğitim kalitesini üst noktalara taşıma çabasında olduk. Okullaşma oranının arttırılmasından, akademik başarının arttırılmasında önemli bir ivme kazandık ve gelişim trendini başlattık. Bu camianın bilgi birikimi, enerjisi ve çalışma heyecanına güvenerek başladığımız görevde hakkaniyet ölçüsü içerisinde doğru ve güzel işler yapmaya gayret gösterdik. Bu doğrultuda eğitimin bireyi nitelikli hale getirme çabası olduğu düşüncesiyle, güzel ahlaka sahip, kaliteli nesiller için tüm imkânları kullanarak eğitim kurumlarının fiziki ve teknolojik altyapısını geliştirip nitelikli kurumlar haline getirmeye çalıştık. İlimizin eğitim-öğretim hizmetlerindeki gelişim ve değişimin hız kesmeden sürdürüleceği inancındayım.

3 yıla yakın süre zarfında iletişim kanallarını her daim açık tutarak ve istişareyi gözeterek görevimi ifa etmeye çalıştım. Uzlaşma kültürü içerisinde okul ve kurumlarımızda temel yaklaşımımız; takım çalışması kültürünü benimsemiş, özgüveni aşılayan, adalet ve hakkaniyete riayet ederek davranmak olmuştur. Şahsım için önemli olan görevimi layıkıyla ve hakkıyla yapabilmek, baki olan bu kubbede hoş bir sada bırakabilmiş olmaktır.

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı bilgili, donanımlı, kültürlü her şeyden önce vatan ve bayrak sevdasını gönüllerine nakşetmiş milli şuura sahip bireyler olarak yetiştirme çabasında olan yöneticilerimize bilhassa en ücra köylerde hizmet yapan fedakâr öğretmenlerimize müteşekkirim. İlimizde gerçekleştirdiğimiz her başarının altında sizlerin imzası, her güzelliğin gerçekleşmesinde sizlerin büyük emekleri var.

 

Bu duygu ve düşüncelerle desteklerinden dolayı şahsım ve kurumum adına, bize güven ve destek veren Kamu Kurum ve Kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşları yöneticilerine, değerli basın mensuplarımıza, tüm paydaş kurumlarımıza, anne-babalara ve özellikle tüm eğitim çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. En kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.