MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, YAZARLARI, ESERLERİ İLE TANIYALIM PROJESİ KAPSAMINDA İMZA VE SÖYLEŞİ GÜNÜNÜN İKİNCİSİNİ DÜZENLENDİ

MUŞ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, YAZARLARI, ESERLERİ İLE TANIYALIM PROJESİ KAPSAMINDA İMZA VE SÖYLEŞİ GÜNÜNÜN İKİNCİSİNİ DÜZENLENDİ

 

Muş Öğretmenevi toplantı salonunda “Yazarları Eserleri İle Tanıyalım” projesi kapsamında Kişisel Gelişimci Yazar Sıtkı Aslanhan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

2017 Yılı DAP Bölgesi muhtelif kültür projeleri başlığı altında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ‘‘Yazarları Eserleri ile Tanıyalım’’ (MUKÜP/2017/5) projesi kapsamında 21 Kasım 2017 (Salı günü) tarihinde saat 13.00’da Muş Öğretmenevinde ve 15.00’da Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi konferans salonunda Kişisel Gelişimci Yazar Sıtkı Aslanhan´ın katılımı ile İmza ve Söyleşi Günü etkinliği yapıldı. Etkinliğe ortaöğretim kurumlarından öğrenciler Edebiyat öğretmenleri ve stajyer öğretmenler katıldı.

Projemiz Kalkınma Bakanlığı Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı koordinasyonunda Muş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir.

Proje kapsamında ilimize davet edilen Kişisel Gelişimci Yazar Sıtkı Aslanhan, Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi’nde ve Öğretmenevinde lise öğrencileriyle bir araya geldi. Akşam oturumunda ise öğretmenler ile buluştu. Düzenlenen söyleyişi ve imza günü programına; Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Kişisel Gelişimci Yazar Sıtkı Aslanhan, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, açılış konuşması yaptı. Bu proje kapsamında yazarları yıl boyunca belli aralıklarla ilimize getirmeye ve öğrencilerimiz ile tanıştırmaya devam edeceğimizi, temel amacımızın öğrencilerin okuyan, yazan, araştıran bireyler olarak yetişmesini sağlamak olduğunu söyleyen İlci, ilimizdeki gençlerin okuyan, yazan, tefekkür eden, medeniyet geliştiren öğrenciler olarak yetişmelerini istediklerini belirterek, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliği ile hazırladığımız ´Yazarları Eserleri İle Tanıyalım´ projesi kapsamında Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan davetimizi geri çevirmeyerek, düzenlediğimiz söyleyişi programına katıldığını belirtti. Bu proje kapsamında yazarlarımızı yıl boyunca belli aralıklarla ilimize getirmeye ve öğrencilerimizle tanıştırmaya devam edeceğiz. Temel amacımız; öğrencilerimizin okuyan, yazan, araştıran bireyler olarak yetişmesini sağlamaktır. İstiyoruz ki ilimizdeki gençler okuyan, yazan, tefekkür eden, medeniyet geliştiren öğrenciler olarak yetişsinler. Bu bağlamda bugün ikincisini gerçekleştirdiğimiz söyleyişi ve imza günü programımıza yoğun bir katılım var.  Gerek öğretmenlerimizin ve gerekse öğrencilerimizin yeterli olarak yetişmesi konusunda büyük bir çaba içerisindeyiz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak. Davetimizi geri çevirmeyip, programa katılan Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan teşekkür ederim. Kendi zaman ve emeklerinden feragat ederek ilimize geldi. Proje kapsamında ilimize gelecek bütün hocalarımıza da şimdiden teşekkür ediyorum" dedi.

 

Konuşmasında Sıtkı Aslanhan, okumanın önemine değindi. Kitap okumayan gencin üniversite sınavlarında başarılı olamayacağını ifade eden Aslanhan, "Yeni sınav sistemi, tamamen kitap okuma üzerinedir. Kitap okumuyorsanız başarılı olma şansınız da yoktur. Onun için lütfen kitap okuyun. Kitap okurken de kaliteli kitap okumayı ihmal etmeyin. En büyük sıkıntı o. Kitap okuyoruz, ama ne okuduğumuz önemli" dedi.“Yazarları Eserleri İle Tanıyalım” projesi kapsamında gerçekleşen söyleyişi programı, yazarın kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.


22-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.