MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, YAZARLARI, ESERLERİ İLE TANIYALIM PROJESİ KAPSAMINDA İMZA VE SÖYLEŞİ GÜNÜNÜN BEŞİNCİSİ DÜZENLENDİ

MUŞ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, YAZARLARI, ESERLERİ İLE TANIYALIM PROJESİ KAPSAMINDA İMZA VE SÖYLEŞİ GÜNÜNÜN BEŞİNCİSİ DÜZENLENDİ

 

Muş Öğretmenevi toplantı salonunda “Yazarları Eserleri İle Tanıyalım” projesi kapsamında Şair-Yazar Ali Ural’ın katılımıyla beşinci imza ve söyleşi günü etkinliği gerçekleştirildi.

 

2017 Yılı DAP Bölgesi muhtelif kültür projeleri başlığı altında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ‘‘Yazarları Eserleri ile Tanıyalım’’ (MUKÜP/2017/5) projesi kapsamında 12 Mart 2018 (Pazartesi günü) tarihinde saat 13.30’da ve 13 Mart 2018 tarihinde saat 9.30’da Yazar Ali URAL’IN katılımı ile İmza ve Söyleşi Günü etkinliği yapıldı. Etkinliğe ortaöğretim kurumlarından öğrenciler Edebiyat öğretmenleri gözetiminde katıldı.

 

Projemiz Kalkınma Bakanlığı Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı koordinasyonunda Muş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir.

 

Proje kapsamında ilimize davet edilen Şair-Yazar Ali URAL, Muş İMKB Anadolu Lisesi’nde,  Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi konferans salonunda ve Muş Öğretmenevinde lise öğrencileriyle bir araya geldi. Düzenlenen söyleyişi ve imza günü programına; İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin İLCİ, Şair-Yazar Ali URAL, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci proje kapsamında yazarları yıl boyunca belli aralıklarla ilimize getirmeye ve öğrencilerimiz ile tanıştırmaya devam edeceğimizi, temel amacımızın öğrencilerin okuyan, yazan, araştıran bireyler olarak yetişmesini sağlamak olduğunu söyledi. İlimizdeki gençlerin okuyan, yazan, tefekkür eden, medeniyet geliştiren öğrenciler olarak yetişmelerini istediklerini belirterek, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliği ile hazırladığımız ‘‘Yazarları Eserleri İle Tanıyalım’’ projesi kapsamında Şair-Yazar Ali Ural’ın davetimizi geri çevirmeyerek, düzenlediğimiz söyleyişi programına katıldığını belirtti. Temel amacımız; öğrencilerimizin okuyan, yazan, araştıran bireyler olarak yetişmesini sağlamaktır. İstiyoruz ki ilimizdeki gençler okuyan, yazan, tefekkür eden, medeniyet geliştiren öğrenciler olarak yetişsinler. Bu bağlamda bugün dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz söyleyişi ve imza günü programımıza yoğun bir katılım var.  Davetimizi geri çevirmeyip, programa katılan Şair-Yazar Ali Ural’a teşekkür ederim. Kendi zaman ve emeklerinden feragat ederek ilimize geldi. Proje kapsamında ilimize gelecek bütün hocalarımıza da şimdiden teşekkür ediyorum" dedi.

 

Konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürlüğünün daveti üzerine Muş´a geldiğini ve Muş´ta öğrencilerle buluşmaktan mutluluk duyduğunu belirten Yazar ve Şair Ali URAL ise, uzun yıllardır bu tür etkinliklere katıldığını ve Muş’a ilk kez geldiğini URAL, açıklamasında: “Muş´ta bulunmaktan çok mutluyum. Yazarlık serüvenine babamın desteği ile başladım. Şimdiye kadar on altı kitap yazdım. Peygamber’in Aynaları isimli kitabımı sekiz yılda yazdım. Her yazar kendi kitaplarını çocukları gibi görür, ancak okuyucular kitapları beğenilere göre tercih eder. Benimde Posta Kutusundaki Mızıka isimli kitabım 116. Baskısını yaptı.

 

Ben aynı zaman da yazarlık eğitimleri veriyorum.   Bunun yanında yayıncılıkta yapıyorum. Burada olmaktan son derece mutluluk duyuyorum umuyorum ki buraya gelenler de aynı mutluluğu duyuyorlar.” dedi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği “Yazarları Eserleri İle Tanıyalım” projesi kapsamında gerçekleşen söyleyişi ve imza günü programı, Yazar Ali URAL ´IN kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.


14-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-2018

 

 

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.