MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ "MOBİL BAKIM VE ONARIM EKİBİ" OKULLARIN TADİLATINI YAPIYOR

MUŞ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz'ün talimatı ile Muş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan 4 kişilik 'Mobil Bakım ve Onarım Ekibi' ile okullarda başlatılan tamirat ve tadilat çalışmalarıyla okullarımız yenileniyor.

 

Valimiz Sayın Doç. Dr. İlker Gündüzöz'ün talimatı ile Muş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan 4 kişilik 'Mobil Bakım ve Onarım Ekibi' ile okullarda başlatılan tamirat ve tadilat çalışmalarıyla okullarımız eğitim öğretime hazır hale getiriliyor


            Muş'ta 2019-2020 eğitim-öğretim yılının açılmasına sayılı günler kala tadilat çalışmalarına devam eden Milli Eğitim Müdürlüğü Mobil Bakım ve Onarım Ekibi, okullardaki eksiklik ve aksaklıkları tespit ederek gideriyor. Okulların çatısından, kapısına, penceresinden, perdesine, elektriğinden, su tesisatına kadar her şeyi onaran mobil ekip, öğretmenlere iş bırakmıyor.

Milli Eğitim Müdürü Emin Engin Merkez Özdilek İlkokulu ve Yeşilce İlkokulu-Ortaokulunda mobil bakım ve onarım ekibinin çalışmalarını yerinde inceledi. Teknik ekibe çalışmalarında dolayı teşekkür ederek kolaylıklar diledi.

Milli Eğitim Müdürümüz Emin Engin; "Ekibimiz okulların fiziki eksikliklerini gidererek Eğitim Öğretime hazırlayacak, öğretmenlerimiz okula geldiğinde sadece çocuklarla ilgilenmiş olacaklar" dedi.


            Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Müdürü Emin Engin; Okulların açılmasına bir hafta kaldığını, il genelinde 711 okulun olduğunu ve 360 okulun köy okulu olduğunu söyledi. Köy okullarında mutlaka birtakım ihtiyaçların olduğunu, buralarda lavabo bozuluyor, su borusu patlayabiliyor, prizler arızalanabiliyor, sıraların vidaları çıkabiliyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüzce daha önceden tahsis edilen bir ekibimiz var. Ben göreve başlayalı 1,5 ay oldu bu ekibin çok güzel işler yaptığını gördüm. En önemlisi ise bu ekibin mesai kavramı yok. Tüm okulları dolaşıyorlar ve ne eksikleri varsa onarıyorlar. En önemli noktada okullarda fiziki bir eksiklik kalmadığı için öğretmenlerimiz eğitimle uğraşacaklar.

Milli Eğitim Müdürü Engin; Mobil onarım ekibi her türlü tamirat ve onarımı yapabiliyor. Çünkü köy okullarına şehir merkezinden usta ya da tamirci getirmemiz mümkün değil. Okul sıraların yapımından, kaynak, merdiven korkulukları, kapı kolları, bozuk kapılar, su tesisatı, kalorifer tesisatı, su pompası,  her türlü elektrik arızası gibi tüm işleri yapıyorlar. Bu ekibimizde elektrikçi, su tesisatçısı, mobilyacı, kaynakçı gibi arkadaşlarımız var. Okulun içerisine girip baştan sona ne eksik varsa yapıyor okulu eğitim öğretime hazır hale getiriyorlar dedi.

04-09-201904-09-201904-09-201904-09-201904-09-201904-09-201904-09-201904-09-201904-09-201904-09-2019

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.