MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİN ERASMUS+ KA122-SCH PROJESİ KABUL EDİLDİ.

MUŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİN ERASMUS+ KA122-SCH PROJESİ KABUL EDİLDİ.

 "Dijital Okul, Yeşil Çevre"

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi (Türkiye Ulusal Ajansı) Başkanlığınca yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Kısa Dönemli Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA122-SCH) faaliyeti kapsamında 2023 yılı Teklif Çağrısı döneminde Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından sunulan 2023-1-TR01-KA122-SCH-000164517 numaralı ve "Dijital Okul, Yeşil Çevre" başlıklı proje teklifi kabul edilmiştir. Ulusal Ajansa sunulan 1750 proje teklifi arasından 107 projenin kabul edildiği göz önünde bulundurulduğunda okulumuz önemli bir başarıya imza atmıştır.

Proje kapsamında okulumuzdan 12 öğretmen ve 8 öğrenci gruplar halinde Portekiz, Hollanda ve Estonya'ya giderek çeşitli proje faaliyetlerine katılacaktır. Yurt dışında yapılacak bu faaliyetlerle; Öğretmen ve öğrencilerimizin dijital yeterliliklerini geliştirerek öğrencilerin dijital içeriklere bilinçli ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayıp hem akademik başarıyı arttırmak hem de kağıt israfını azaltmak hedeflenmektedir. Proje ile eğitim ortamları başta olmak üzere okulun tüm birimlerinin dijitalleşmesi ve çağın gereksinimlerini karşılayabilmesi sağlanacak, sürdürülebilir çevresel duyarlılıklar geliştirilecektir. 

Okulumuzun proje yazım ekibini tebrik eder, projenin ilimiz, okulumuz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını dileriz.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.