MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Merkez Mahalle, Belde ve Köy Muhtarları İle Okuma Yazma Seferberliği Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Muş Merkez Mahalle, Belde ve Köy  Muhtarları İle Okuma Yazma Seferberliği Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen "Okuma Yazma Seferberliği" ile ilgili Muş Merkez Mahalle, Belde ve Köy muhtarları ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Muş Öğretmenevi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen "Okuma Yazma Seferberliği" toplantısına Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Özçelik, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Beyazduman ve Merkez Mahalle, Belde ve Köy Muhtarları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Beyazduman okuma ve yazma oranları ve açılacak okuma yazma kurslarının işleyişi hakkında bilgi verdi.

Daha sonra bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Özçelik;  Okuma yazma seferberliğinin, okuryazar oranının ülke çapında daha ileriye götürülmesi adına başlatıldığını ve bu tür çalışmalar sayesinde ülkemizin ciddi mesafeler kat edeceğini söyledi.  

Özellikle Muş’ta  kırsal kesimlerinde okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması adına İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk eğitim Müdürlüğünce çalışmalar başlatıldığı belirterek “Amacımız bu seferberlik hamlesi ile okuryazarlık oranında istenilen hedefe ulaştırmaktır. Bu güzel şehrimizde okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması şiarıyla hareket edilmesi ve hedef kitlenin belirlenmesi noktasında ise muhtarlarımıza çok büyük görevler düşmektedir. Bu vesileyle şimdiden çalışma yapacak tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Okuryazarlık Seferberliği ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun dedi.

Daha sonra Muhtarlar ile karşılıklı yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Muhtarların mahallelerine en yakın okul müdürlüğü, cami imamı ve köyün ileri gelenleri diyaloğa geçerek çalışmaların başlatılması kararlaştırıldı.  

 

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Özçelik; Muhtarlara, katılımlarınız ve ilginiz için hepinize teşekkür ediyorum” diyerek toplantıyı sonlandırdı.

 

 

26-02-201826-02-201826-02-201826-02-201826-02-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.