MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ İMAM HATİP ORTAOKULLARI ARASI “GENÇ NİDA” KURAN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

MUŞ İMAM HATİP ORTAOKULLARI ARASI “GENÇ NİDA”  KURAN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

 

Muş Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Konferans salonunda, Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü yürüttüğü programı kapsamında “Genç Nida” İmam Hatip Ortaokulları, Öğrenciler Arası Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma yarışması düzenlendi.

Muş Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulunun organize ettiği yarışmaya, Muş İl geneli İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri katıldı.

Programa Muş İl Milli Eğitim Şube Müdür Bayram Güler, STK Temsilcileri, Okul Müdürleri, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.

Muş İl Milli Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürü Bayram GÜLER yaptığı konuşmada bu tür etkinliklerin öğrencileri Kuran-ı Kerime daha çok yaklaştırdığını ve onlara Kuran-ı Kerimi daha çok sevdirdiğini belirtti. “ Bizler bu etkinliklerle köklerimize bir kat daha bağlanıyoruz. Nasıl bir emanet yüklendiğimizi hatırlıyoruz. Bizim için önemli olan okuduğumuz Kuran-ı hayatımıza geçirerek onunla yeniden hayat bulmaktır” dedi.

Daha sonra yarışmaya katılan öğrenciler yarışma performanslarını sergilediler. Jüri üyelerinin puanlaması sonucunda yarışmaya katılan okullar arasından İlyas Sami İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Bahar Sarcan birinci oldu, Taşoluk İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Rojin Çakma ikinci, Malazgirt Alparslan Kız İmam Hatip Ortaokul öğrencisi Hayrunisa Öztürk ise üçüncü oldu. Yarışmaya katılarak dereceye giren öğrencilere hediye takdim edildi.

20-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.