MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muş İlinde “Hayalimdeki Muş’ konulu kompozisyon yarışması” düzenleniyor.

Muş İlinde “Hayalimdeki Muş’ konulu kompozisyon yarışması” düzenleniyor.

              Muş Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Hayalimdeki Muş’ kompozisyon yarışmasına” İlimiz genelinde Ortaokul 5,6,7,8 ve Lise 9,10,11,12 sınıf öğrencileri katılacak. 01 Nisan 2016 tarihinde sona erecek yarışmada dereceye giren öğrencilere ödül verecek.

 
                Öğrencilerin Muş ile ilgili hayallerini keşfetmek ve beklentilerini öğrenmek için ‘. Muş Belediye Başkanlığı ile Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında söz konusu kompozisyon yarışmasının protokolü imzalandı. Ortaokul ve lise öğrencilerinin katılacağı yarışmada dereceye girecekler, Muş Belediyesi tarafından ödüllendirilecek.


                Muş Belediyesi, Belediye encümen salonunda gerçekleştirilen protokol törenine, Belediye Başkanı Feyat Asya ve İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan katıldı. Kompozisyon yarışması ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Arslan, “Belediyemiz ile ortaklaşa Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik bir kompozisyon yarışması düzenliyoruz. ‘Hayalimdeki Muş’ adlı kompozisyon yarışmasındaki amacımız, öğrencilerimizin gözüyle nasıl bir Muş hayal ettiklerini, neler düşündüklerini ve bu konudaki duygu ve düşüncelerini öğrenmektir” dedi.


               Yarışmanın son başvuru tarihinin 1 Nisan olduğunu belirten Arslan, “Öğrencilerimiz, bu tür yarışmalarda duygu ve düşüncelerini ifade etmek konusunda kendilerini geliştirme imkanı da buluyorlar. Özellikle çocukların gözünde Muş’un nasıl olması gerektiğini de öğrenmiş oluruz. İnşallah çocukların bu kompozisyondaki duyguları biz yöneticilere bir örneklik teşkil eder. Öğrencilerimizin hayal dünyası daha geniş olduğu için yazacaklarından örneklerde alabiliriz. Kısmet olursa bunları kitaplaştırabiliriz. Yarışmanın son başvuru tarihi 1 Nisan 2016’dır. Dereceye girenler Muş’un Kurtuluşu gününde ödüllendirileceklerdir. Bu anlamda Belediye Başkanımıza da vereceği desteklerden ötürü teşekkür ederim” diye konuştu.

 


                   Belediye Başkanı Feyat Asya; Belediyenin asli çalışmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel alanda da çalışmalar yaptığını ve desteklediğini belirterek, “’Hayalimdeki Muş’ kompozisyon yarışması ile çocukların masum gözleri ile nasıl bir Muş hayal ettiklerini gerçekten merak ediyorum.  Milli Eğitim Müdürümüz yarışma ile ilgili daha önce bilgi vermişti. Biz de bu konuda gereken desteği vereceğimizi söyledik. Çocuklarımızın objektif bakışı ile olmasını istediklerini, inşallah bizler de hayata geçireceğiz. Hep birlikte yeni bir Muş inşa edeceğimizi umuyorum. Bütün katılımcıların hayalindeki Muş’u kitaplaştırıp, ilerleyen günlerde buna göre düzenlemeler yapabiliriz. Öğrencilerin gelişimine katkı sunacak olan bu yarışmanın memleketin aidiyet duygusunun gelişimine de katkı sunacağını düşünüyorum. Şimdiden tüm katılımcılara başarılar diler, Milli Eğitim Müdürümüze ve çalışanlarına teşekkür ederim.

 

19-01-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.