MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ İLİNDE “GENÇ NİDA” KIZ ÖĞRENCİLER ARASI KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

MUŞ İLİNDE “GENÇ NİDA” KIZ ÖĞRENCİLER ARASI KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

           Muş Öğretmenevi Konferans salonunda, Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü yürüttüğü programı kapsamında “Genç Nida” Kız Öğrenciler Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışması düzenlendi. Muş Merkez İlci İnşaat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organize ettiği yarışma, Malazgirt Şehit Yusuf Ulaş AİHL, Hasköy AİHL, Varto AİHL, ve Bulanık AİHL’nin kız öğrencileri katıldı.

 

Programa Muş İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Sabahattin EKE, Muş İl Müftüsü Alattin BOZKURT,  Muş Belediye Başkanı’nın hanımı Suna ASYA, Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram Güler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program “Genç Nida” Kız Öğrenciler Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasının ardından, Muş Merkez İlci İnşaat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin hazırladığı tiyatro gösterisi ve ilahi dinletisi düzenlendi.

Muş İl Milli Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürü Bayram GÜLER yaptığı konuşmada bu tür etkinliklerin öğrencileri Kur’an-ı Kerime daha çok yaklaştırdığını ve onlara Kur’an-ı Kerimi daha çok sevdirdiğini belirtti. “ Bizler bu etkinliklerle köklerimize bir kat daha bağlanıyoruz. Nasıl bir emanet yüklendiğimizi hatırlıyoruz. Bizim için önemli olan okuduğumuz Kur’an’ı hayatımıza geçirerek onunla yeniden hayat bulmaktır” dedi.

Muş İlci İnşaat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdiresi Hülya KAYACAN ise “ önemli olan birinci ya da ikinci olmak değil, önemli olan Kur’an-ı Kerime gösterdiğimiz hürmet ve onun daha güzel okunması ve anlaşılması için sarf ettiğimiz çabadır” dedi.

 

Daha sonra yarışmaya katılan kız öğrenciler yarışma performanslarını sergilediler. Jüri üyelerinin puanlaması sonucunda yarışmaya katılan okullar arasından Malazgirt Şehit Yusuf Ulaş AİHL öğrencisi Nazlıcan KESEN birinci oldu, Hasköy AİHL öğrencisi Merve KOTAN ikinci olurken Muş İlci İnşaat Kız AİHL öğrencisi Zehra Fırat ise üçüncü oldu. Yarışmanın birincisine Muş Belediye Başkanımızın Hanımı Suna ASYA hediyesini takdim etti, ikinci olan yarışmacıya Muş İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Sabahattin EKE hediyesini takdim etti, üçüncüye ise Muş İl Milli Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürü Bayram GÜLER hediyesini takdim etti. Dereceye giren öğrencilerin yanı sıra yarışmaya katılan tüm öğrencilere Milli Eğitim Müdürünün Hanımı Hatice ARSLAN ve Muş İL Müftülüğü hediye takdiminde bulundu ayrıca sivil toplum kuruluşları da yarışmaya katılan öğrencilere hediye takdim ettiler.

 

 

22-03-201622-03-201622-03-201622-03-201622-03-201622-03-2016

22-03-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.