MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ "1000 MESLEK LİSESİ SANATSAL ETKİNLİKLERDE BULUŞUYOR" SANATSAL ETKİNLİĞİNE VE YARIŞMAYA DAVET

MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün başlattığı "1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" isimli sanatsal etkinlik ile İlimiz Merkez Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından, gözlemci öğretmenler eşliğinde, "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında bulunan "İlimiz Bulanık İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hasköy Çok Programlı Anadolu Lisesi, Feyzi Akkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi"nin sanata eğilimli ve çalışmaya gönüllü olacak öğrencilerine 01 Mart ? 30 Nisan 2021 tarihleri arasında çevrim içi (online) olarak haftada iki gün, birer saat olmak üzere iki branştan "resim" veya "müzik ses icrası" üzerine eğitim verilerek, bu öğrencilerimiz, bireysel anlamda sanatsal üretim yapacak hale getirileceklerdir. Bununla birlikte öğrencilerin birer eser ortaya çıkarmaları teşvik edilecektir.

Yapılacak tüm resim etkinliklerinin konusu serbest olup, müzik ses icrası etkinliklerinin konuları ise Türk Müziği, Halk Müziği veya Batı Müziği dallarının herhangi birinden seçilebilecektir. Çalışmalarda seslendirmek üzere seçilecek eserlerin listesini, etkinlikte yer alacak İlimiz Merkez Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, öğretmenlerinin danışmanlığında belirleyecek ve çalışmalara katılan öğrencilerin bu listeden eser seçmelerini sağlayacaktır. Çalışmaların bitiminde yarışmaya katılmak üzere öğrencilerin hazırlayacakları müzik ses icrası videosunun süresi 5 (beş) dakikayı geçmeyecektir.

Etkinlik sonunda öğrenciler tarafından ortaya çıkarılan resim eserlerinin orijinalleri (kapalı zarf içinde) ve müzik eserlerinin yer aldığı videolar (CD veya USB diskle) ile öğrenci velilerinin imzaladığı EK-2 Açık Rıza Onayı ve EK-3 Veli Muvafakatnamesi ve Taahhütname, 28 Nisan 2021 tarihinden itibaren en geç 30 Nisan 2021 tarihi mesai bitimine kadar Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Şubesine elden teslim edilecektir.

Eserler, Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğünde oluşturulacak olan "İl MEM Seçici Kurulu" tarafından 03?07 Mayıs 2021 tarihinde değerlendirilecek, her iki alanda (resim ve müzik ses icrası) ilk üçe girenler seçilecektir. Her iki alanda birinci olanlara birer Diz üstü bilgisayar (Laptop) verilecektir. Her iki alanda ilk üç dereceye giren eserlerin sahibi olan öğrenciler ile etkinliklere çevrim içi çalışmalarda rehberlik etmiş ve onların ürün veya eser ortaya çıkartmalarını sağlamış Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından "Katılım ve Teşekkür Belgesi" verilecektir. Birinci olan eserlerin ödülleri ile Katılım ve Teşekkür Belgeleri Bakanlık tarafından gönderilecek olup, Mayıs ayında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ödül töreni düzenlenecektir.

Her iki alanda il birincisi olan eserler Mayıs ayında (https://mtegm.meb.gov.tr/) adresinden duyurulacaktır. Ayrıca öğrencilerin ortaya koyduğu tüm eserler çevrim içi (online) sergi olarak Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün internet sayfasında ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'ne ait "Mesleğim Hayatım" youtube sayfasında yayınlanacaktır.

Enver KIVANÇ

İl Milli Eğitim Müdürü

24-02-2021

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.