MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muş İl Genelindeki İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Ortaöğretim Okul Müdürleri YGS Sınavları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Muş İl Genelindeki İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Ortaöğretim Okul Müdürleri YGS Sınavları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

               2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı YGS değerlendirme toplantısı 16.04.2015 Perşembe günü saat 10:00’da  İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN başkanlığında Muş Fen Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.  İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN’ın açılış konuşmasının ardından.  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sebahattin EKE’nin yaptığı sunum ile genel müdürlükler bazında YGS sonuçlarının değerlendirmesi yapıldı.

             Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN 2015 YGS sonuçlarına göre Türkiye genelinde düşüş olduğunu ancak düşüşün ilimiz için sınırlı düzeyde olması bizi sevindirdi. İlimizin geçmiş yıllara oranla sınav seviyelerinin yükselmesi için ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile Lise Müdürlerine başarının yükselmesi için tavsiyelerde bulundu. Okul yönetiminin öğrenci ve velilerle devamlı iletişim içinde olması başarının önemli faktörlerinde biri olduğunu, okulların temizliğinin öğrenciler üzerindeki etkilerine de değinen Arslan, havaların ısınmasıyla olabilecek rahatlama ve gevşemelerin önüne geçilmesi gerektiğini bu tür önlemlerle yapılacak bir doğru sorunun sınavda en az bin kişiyi geride bırakabileceğini dile getirdi.

             Milli Eğitim Müdürü Arslan, Yatılı Bölge Ortaokulları ve Pansiyonlu Liselerde öğrenim gören, yatılı öğrencilerin kendilerini ev ortamında hissetmeleri için gerekli çalışmaları yapın. Her yatılı okulda Şark Odası, Televizyon Odası ve Mescit gibi odaların mutlak suretle bulunması gerektiğini söyleyen, Arslan, Pansiyon kontenjanlarının doldurulmasını ancak kesinlikle kontenjan üzerinde öğrenci alınmamasını söyledi.

           Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN her okulda Değerler Eğitimi Köşesinin bulunmasını okul ve lojmanların elektrik, su gibi borçlarının VEDAŞ ile yapılan %12 lik indirim sözleşmesi kapsamında ödenmesini söyleyen Arslan, Lojman, Okul Kantinleri gibi sosyal tesislerin Su, Elektrik gibi aboneliklerin kullanıcı kişilere devir işlemlerinin yapılmasını söyledi. Okul, Kurumların demirbaşlarının gerek öğrenci gerekse personel tarafından özenle kullanılmasına dikkat edilmesi ve gerekli bakım onarımlarının zamanında yapılması gerektiğini söyleyen Arslan, Yatılı Bölge Ortaokullarında öğrencilerin devamının sağlanması için gerekli çalışmaların yapılması, aileler ile görüşüp ve bu çocukların okula devamlarını sağlayacağız dedi. Ortaöğretim okul kontenjanları belirlenirken İl-İlçe ve Okul bazında yapılacağını belirterek toplantıyı sonlandırdı.

 

22222

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.