MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muş İl Geneli Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Muş İl Geneli Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci, ilimiz genelindeki Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okullarının Müdürleri ile toplantıda bir araya geldi.

18 Aralık 2018 Salı günü saat 11:00’de Muş Selcen Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda Milli Eğitim Müdürü Metin İlci başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Özçelik, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve İl geneli Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okul Müdürlerinin katılımıyla bir toplantı yapıldı.

Toplantıda; Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce hazırlanan, resmi mesleki ve teknik ortaöğretim okullarında öğrenim gören öğrencilerin ders başarısı durumu ve Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başarı ve yerleştirmeleri ile söz konusu öğrencilerin devam-devamsızlık durumlarına ilişkin izleme ve değerlendirme raporları doğrultusunda, ilimize dair değerlendirmeler yapıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; söz konusu raporlar doğrultusunda, mesleki ve teknik ortaöğretim okullarında öğrenim gören öğrencilerimizin, ders başarısının artırılması ve özellikle devamsızlıkların önlenmesine yönelik yapılan çalışmaların, istenilen hedeflere ulaşılabilmesi için daha etkili ve süreklilik arz ederek yürütülmesi hususunda bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Okullarımızın TÜBİTAK vb. proje faaliyetlerine, sosyal ve kültürel etkinlikler ile ders dışı eğitim faaliyetlerine katılımlarının sağlanmasını istedi. 

Toplantı karşılıklı görüş alışverişi ile sona erdi.


19-12-201819-12-201819-12-201819-12-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.