MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Halk Eğitim Merkezi’nde Engellilere Yönelik KPSS Kursu Açıldı

Muş Halk Eğitim Merkezi’nde Engellilere Yönelik KPSS Kursu Açıldı

Muş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından engelli vatandaşlara yönelik KPSS hazırlık kursu açıldı. Kursa katılım yoğun oldu.

24 Nisan 2016 itibariyle yapılacak olan ‘Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı´na girmek isteyen adaylar için Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü´nde kurs açıldı. İlk günden itibaren ilginin yoğun olduğu kursta 30 engelli vatandaşlarımız eğitime başladı. Hafta sonları verilen kursu ziyaret ederek açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, yoğun talep ve projeleri dâhilinde açmış oldukları kursun hayırlı olması dileklerinde bulundu. Devlet memuriyetine atılmak isteyen vatandaşlar için böyle bir hizmetin yerine getirilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Arslan: “Bir kaç dakika sonra başımıza ne geleceği belli değil. Engelli vatandaşlarımız da toplumumuzun birer parçalarıdır. O insanları iyi anlamak lazım. Kendimizi o insanların yerine koymamız lazım” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan; ‘Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı´na girmek isteyen adaylar için açılan bu kursun ilimizde bir ilk olduğuna belirtti. Arslan, 30 engelli vatandaşımızın kurslara başladığını, bu kursta Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık derslerinden eğitimlerin verildiği, “Halk Eğitim Merkezimiz tarafından engelli vatandaşlarımıza yönelik KPSS hazırlık kursu açılmıştır. Engelli vatandaşlarımızın KPSS´ye düzgün hazırlanmaları için bunlara Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık derslerinde, yani KPSS´de çıkacak sorulara yönelik bir hazırlık kursu açtık. Cumartesi ve pazar günleri olarak bu kurslarımız açılmıştır. Burada 30 engelli vatandaşımız bu kurslara devam etmektedirler. Bu vatandaşlarımızın hafta içi de evlerinin müsait olmayan ve ders çalışmak isteyenler etüt olarak gelip Halk Eğitim Merkezimizde etüt çalışmalarını yapmaktadırlar. Buradaki Halk Eğitim Merkezi Müdürümüze ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Gerçekten bu dezavantajlı vatandaşlarımız için önemli bir kursumuz, Muş´ta ilk defa açıldı, daha önce bu tür kurs açılmamış. Ancak bu vatandaşlarımız, açmış olduğumuz KPSS kurslarında başarılı bir şekilde memurluk sınavlarına hazırlanmış olacaklar” şeklinde konuştu.

 

            Halk Eğitim Müdürü Vedat Beyazduman; 2015-2016 eğitim-öğretim yılı itibariyle açmış oldukları kurslara halktan büyük bir ilginin olduğunu ifade etti. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Beyazduman ise yer ve ortam imkânı bulunduğu takdirde kurs açmayı sürdürdüklerini söyledi. Hali hazırda cezaevindeki mahkûmlara yönelik bilgisayar kursları olduğunu da vurgulayan Beyazduman: “Kurslarımıza yönelik gerçekten büyük bir talep var. Hafta içi gruplarımız, hafta sonu gruplarımız, hafta içi akşam gruplarımız ve sadece merkezimizde değil yani kurslarımız. Aynı zamanda Gençlik Merkezi´nde devam eden kurslarımız var. Aile Destek Merkezimizde de avantajlı gruplara yönelik iki tane bilgisayar öğretmenimiz var, kurslarımız orada da devam ediyor. Yine SODES binamızda bir tane kursumuz devam ediyor. Cezaevi´nde tutuklulara yönelik yine bilgisayar kursumuz var, orada da devam ediyor. Dolayısıyla bilgisayar kursuna müthiş bir talep var. Bunu yetiştirmede zaman zaman zorlanıyoruz. Yer ve ortam bulabildiğimiz her yerde kurslarımızı açıyoruz. Bizim kurslara özellikle yetişkinler geliyor. Her yaşta kursiyerlerimiz var” şeklinde konuştu. 

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.