MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Katkıları İle İMKB Anadolu Lisesinde hayata geçirilen "Genç Ofisi’nin" açılışı yapıldı.

Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Katkıları İle İMKB Anadolu Lisesinde hayata geçirilen "Genç Ofisi’nin" açılışı yapıldı.

Sayın Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz tarafından Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü katkıları ile Muş İMKB Anadolu Lisesinde oluşturulan "Genç Ofisi’nin açılışı yapıldı.


             Açılış Programına Sayın Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Okul İdarecileri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

 
              "Genç Ofisi’n açılış programında konuşan Sayın Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz; en büyük yatırımı gençlere ve çocuklara yapacağız, bu okulumuzun dışında İlimizde üç farklı okulda, daha "Genç Ofis" açılması için talimat verdiğini söyledi. Sayın Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz, "Klasik bir kütüphane ortamından ziyade hem satranç masalarımız, mangala oyunlarımız mevcut hem de sunum cihazı ile gösteri yapma imkânı ve bilgisayarlarımız mevcuttur. Çocuklarımız burada hem internete bağlanabilecek hem de kitap okuyabilecekler. Bu projeyi geliştireceğiz. Projenin içerisine kulaklıkla müzik dinlemeyi de yerleştireceğiz. İlk etapta bu okulun dışında 3 okulda daha örnek projeyi hayata geçireceğiz. Burada çok nezih ve cezbedici bir ortam var. Muş´ta 407 bin nüfusumuz var. Bunun 100 bini öğrencidir. Genç ve çocuk nüfusumuz çok fazla. Bizim bu alana önemli yatırımlar yapmamız gerekir. Bu konsepti yaygınlaştıracağız. Hep birlikte okuyan bir Muş olacağız. En büyük yatırımımız gençlere ve çocuklara olacaktır" dedi.
              Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler ise, projenin öğrenciler için çok faydalı olacağını belirterek, "Genç Ofisimiz, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği ve Spor Toto teşkilatının katkılarıyla bugün Muş İMKB Anadolu Lisesinin bünyesinde açılmış bulunmakta. Burada yaklaşık 4 bin kitap bulunmakta. Öğrencilerimiz ansiklopedilerden tutunda romanlara, gazetelere ve bulmacalara kadar her türlü yayını bulabilecekler. Bunun haricinde kitap okumaktan sıkılan öğrenciler için satranç masalarımız ve mangala oyunlarımız mevcut. Gerek bilimsel araştırmayı geliştirmek amacıyla gerekse ödevlerini yapmak üzere bilgisayarlarımız mevcut. Yine perdelere tanıtıcı ve bilgilendirici filmleri yansıtarak öğrencilerimizi geliştirmeye yönelik çalışmalar yapacağız. Aynı zamanda ikramlarımız olacaktır. Bunun haricinde Genç Ofisimize Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile birlikte burada projeler yürüteceğiz. Bu sayıyı ana bölgelerde olan pilot okullarımıza uygulayıp sayıyı arttırmayı hedefliyoruz.


14-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-2019

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.