MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Eğitim Birsen Muş Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Milli Eğitim Müdürümüzü Makamında Ziyaret Ettiler.

Muş Eğitim Birsen Muş Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Milli Eğitim Müdürümüzü Makamında Ziyaret Ettiler.

Eğitim Bir-Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan ve yönetim kurulu, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’ye Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenlere yönelik getireceği “Öğretmen Performans Değerlendirme Sistemi” ile ilgili rahatsızlıklarını dile getirdiler.

Eğitim Birsen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan; Bakanlık politika belirlerken her zaman ben yaptım oldubitti mantığı ile hareket ediyor. Eski Türkiye’nin kodlarıyla sahayı okumaya devam ediyor. Öğretmenler odasındaki atmosfere bakmadan, Öğretmenin moral, motivasyonunu artırmak yerine maalesef itibarını örseleyen, değersizleştiren eylemlere devam etmektedir. Daha taslak aşamasında olan performans değerlendirme yönetmeliğinin ivedilikle geri çekilmesini istiyoruz. Yanlış politikaların müsebbibi öğretmen değildir. Okula gelmeyen maddi manevi katkı sunmayan veli nasıl olur da öğretmene not verir. Dışardan şablon sistemlerle uyarlama yönetmeliklerle palyatif çözümlerle bu işin sağlıklı bir zemine oturmayacağı kanaatindeyiz. Çalışma barışını bozan, yan yana duranları karşı karşıya getiren, Öğretmenini öğrencisine ölçtüren bu yönetmeliğin geri çekilmesini istiyoruz. Kabulünüzden dolayı teşekkür ediyorum.

 

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Türkiye’nin 10.Kalkınma Planı kapsamında öğretmen ve yöneticilerin performans değerlendirmelerinin ölçülmesinin yer aldığı “öğretmenperformans değerlendirme sistemi” yeni bir durum olmadığı, 6 Temmuz 2012’de Resmi Gazetede yayımlanan 10.kalkınma planının 2 Temmuz 2012’de TBMM’de kabul edildiğini ve performans değerlendirmenin çok eskiden beri gündemde olduğunu hatırlatarak yapılacak her türlü düzenlemenin Ülkemiz ve öğrencilerimize hayırlı olmasını dilerim dedi.


28-02-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.