MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ BİLSEM’DEN TÜBİTAK PROJELERNDE BÜYÜK BAŞARI

MUŞ BİLSEM’DEN TÜBİTAK PROJELERNDE BÜYÜK BAŞARI

 

TÜBİTAK 4007 Projeleri kapsamında Muş Bilim ve Sanat Merkezi’nin yaptığı “Eğitim-Bilim-Kültür ve Proje Pınarı Şenliği” adlı proje TÜBİTAK tarafından kabul görmüş ve Türkiye’de kabul edilen 38 proje arasına girmiştir.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan; Muş Bilim ve Sanat Merkezi yönetici, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ediyorum. Genelde Üniversite, Büyükşehir Belediyeleri, Bilim Merkezlerinin bu tür projeleri yaptığını, 4007 TÜBİTAK projesinin ilimizde ilk olduğunu, bölgede projesi geçen tek eğitim kurumu Muş BİLSEM olduğunu belirtti. Bu proje ile Muş ilindeki okullar arasında bilgi paylaşımı olacağını, güzel çalışma yapan okulların maddi olarak destekleneceğini, proje yapan okullar ile ildeki kurumların kendini tanıtacağı, kısaca okullarımızın, öğrencilerimizin, ilimizin kazanacağı bir projenin olacağını belirtti.

Muş Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Murat Taşdemir; TÜBİTAK tarafından proje bütçesinin onaylanması sonucunda projenin detaylarının paylaşılacağını, okullara verilecek ödüller ve miktarlarının açıklanacağını belirtip, bu süreçte özellikle kendilerini destekleyen İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan’a, kendileri ile protokol imzalayan paydaş kurumlara çok teşekkür ederim dedi.

Muş Bilim ve Sanat Merkezi Biyoloji Öğretmeni/TÜBİTAK İl koordinatörü İbrahim Koç’un proje yürütücülüğünü yaptığı, temel konsepti Eğitim, Öğretim, Bilim ve Teknoloji olan,“Bilgi Paylaşıldıkça Muş gelişir” sloganı ile “Eğitim-Bilim-Kültür ve Proje Pınarı Şenliği” TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği adı altında desteklenmeye değer görülmüştür. Bu projeye Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Muş Belediyesi ve Muş Öğretmenevi de paydaş olarak destek vermektedir. Ayrıca Yüzüncü Yıl Üniversitesi ile Muş Alparslan Üniversitesi’nde görevli 12 akademisyen de jüri olarak görev almaktadır.

 

28 Ekim 2016 tarihinde, Muş Öğretmenevinde; Muş Bilim ve Sanat Merkezinin Atölye ve gösteri çalışmaları, Eğitim ve öğretim alanında eğitimde iyileştirme yada farkındalık oluşturma adına Muş ili merkez ve ilçelerdeki Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liselerde yapılan proje ve etkinlik çalışmaları ile kamu kurum ve kuruluşlarının tanıtım-etkinlik çalışmalarının sergilendiği bir şenlik yapılacaktır.


20-04-201620-04-201620-04-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.