MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ BİLSEM İLE TÜBİTAK ORTAK ROBOT-BİLİM PROJESİ YAPTI

MUŞ BİLSEM İLE TÜBİTAK ORTAK ROBOT-BİLİM PROJESİ YAPTI

TÜBİTAK Bilim Genç Dergisi İle Muş Bilim ve Sanat Merkezi Ortak Robot Bilim Etkinliği Projesi Gerçekleştirdi. TÜBİTAK Bilim Genç Dergisi; Bilim ve Teknoloji farkındalığını artırmak ve okurlarına bilimi sevdirmenin yanı sıra uygulamalı olarak bilimin içine çekmek amacı ile bu yıl ortaokul 5., 6. ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik pilot uygulama ile Robot–Bilim Etkinlikleri yapmaktadır. Bu etkinlik kapsamında Muş Bilim ve Sanat Merkezi Öğretmenlerinden TÜBİTAK il koordinatörü İbrahim KOÇ ve Bilişim Öğretmeni D. Ali DURNA tarafından TÜBİTAK 4006-Robot Bilim Fuarları "Robot Bilim Etkinliği" kapsamında 2 gün boyunca 14 okulun temsilcisi olan 28 öğretmene Robot-Bilim Uygulamaları Eğitimi verildi. Muş BİLSEM’in gerçekleştirdiği bu proje kapsamında etkinliğe katılan her okula 6 set robot ve okulların etkinliklerini gerçekleştirmeleri için TÜBİTAK tarafından maddi destek sağlanacaktır. Robot-Bilim etkinliği çerçevesinde bu yıl 420 öğrencinin eğitilmesi beklenmektedir. Ayrıca Muş BİLSEM ilimizdeki çoğu okulun Bilim Fuarına katılmasını sağlamıştır.

 

Robot-Bilim Etkinliklerine İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Cevdet ARSLAN ile Şube Müdürü Sayın Bayram GÜLER katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Cevdet ARSLAN robot-bilim etkinliğine katılan öğretmenlere, bu eğitimi veren BİLSEM öğretmenleri ile Bilim ve Sanat Merkezi müdürü Murat TAŞDEMİR’ teşekkür etti.

2222222222


Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.