MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ BİLİM VE SANAT MERKEZİNİN MATEMATİK PROJESİ TÜRKİYE FİNALİNDE

MUŞ BİLİM VE SANAT MERKEZİNİN MATEMATİK PROJESİ TÜRKİYE FİNALİNDE

TUBİTAK tarafından desteklenen Bu Benim Eserim Proje Yarışması Bölge Finali 04-07 Mayıs 2015 tarihleri arasında Van ilinde yapıldı. Muş Bilim ve Sanat Merkezinin “Muhteşem Sistem” adlı Matematik Projesi Bölgede derece yaparak; Ankara ilinde yapılacak olan Bu Benim Eserim Proje Yarışması Türkiye finalinde ilimizi ve bölgemizi temsil edecektir.

                Bölge sergisinde kurumlarımıza ait stantlar görsel açıdan zengin olup, yöresel yiyecekler, ilimize ait CD, broşür ve kitapçıklar gelen misafirlere takdim edilmiş, ilimizin tanıtımı en iyi şekilde yapılmıştır.

MUŞ BİLSEM Bu Benim Eserim Proje yarışmasına 57 proje başvurusu ile Türkiye’de en çok başvuru yapan kurumlar arasında yerini aldı.

Bu yıl X.’su düzenlenen Bu Benim Eserim Proje yarışmasına Muş BİLSEM 57 proje başvurusu yapmıştı. Bu projelerden 27 tanesi İl çalışma grubundan, 10 tanesi Bölge çalışma grubundan geçmişti. Bu yıl bölge sergisinde sergilenecek 50 projeden 6 tanesi MUŞ Bilim ve Sanat Merkezinin yaptığı projelerdir.

Bölge illerinin, Van Bölgesinde sergilenen proje sayıları sırasıyla; Muş: 11, Van:11, Şırnak: 10, Batman: 2, Bitlis: 2, Siirt: 4, Ağrı: 4, Hakkâri: 6’dır.

Muş Bilim ve Sanat Merkezi, Bölge Bilim Kurulu tarafından sergilenmesi uygun görülen 6 projesi ile Van Bölge sergisinde, en çok proje sergileyen kurum oldu.

 

Van Bölgesinde sergilenen Muş Projeleri şunlardır:

 

1

 

 

 

 

 

2222222

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.