MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUŞ BİLİM VE SANAT MERKEZİ İLE TÜBİTAK ROBOT-BİLİM ETKİNLİĞİ EĞİTMEN EĞİTİMİNİN 2.SİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

MUŞ BİLİM VE SANAT MERKEZİ İLE TÜBİTAK ROBOT-BİLİM ETKİNLİĞİ EĞİTMEN EĞİTİMİNİN 2.SİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

             Muş Bilim ve Sanat Merkezi ile TÜBİTAK Bilim Genç Dergisinin ortaklaşa düzenlediği Robot-Bilim Etkinlikleri Eğitmen Eğitiminin 2.si 11-12 Nisan 2015 tarihlerinde Muş Bilim ve Sanat Merkezinde yapıldı. Bilindiği üzere Bilim Genç Dergisi, gençlere bilimi sevdirmek ve farkındalık oluşturmak için bu yıl pilot illerde Robot-Bilim Etkinlikleri yapmaktadır.

                TÜBİTAK Robot-Bilim il koordinatörü Biyoloji öğretmeni İbrahim KOÇ ile Bilişim öğretmeni D. Ali DURNA, MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ temsilcisinin de aralarında bulunduğu Muş Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki 14 Okuldan toplam 28 öğretmen 2 gün boyunca eğitime katıldı. Eğitim süresince çok renkli görüntüler oluştu. Eğitim süresince öğretmenlerin ellerindeki 0-botlar ile keyifli dakikalar geçirdikleri gözlemlendi. Öğretmenler o-botlarla ambulans, sahibini arayan köpek ile radar robot gibi etkinliklerle göz doldurdu. Eğitime katılan öğretmenler bu etkinlikler ile monotonlaşan eğitime renk geleceğini ve Ülke olarak Bilişim çağının gerektirdiği etkinlikler yaptıklarını, böyle bir çalışmaya destek veren Milli Eğitim Müdürü Sayın Cevdet ASLAN ile Şube Müdürlerine, TÜBİTAK Bilim Genç Dergisi Yürütücülerine, Robotsana, BİLSEM koordinatörü İbrahim KOÇ’a, Bilişim Öğretmeni D. Ali DURNA’ya ve BİLSEM müdürü Murat TAŞDEMİR’e teşekkür etti.

 

                Etkinliğe katılan Temel Eğitimden sorumlu Şube Müdürü Mahmut BASKIN bu eğitimde katkısı olan herkese teşekkür etti.

 

222222

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.