MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MKE SANAYİ VE TEKNOLOJİ MÜZESİ

MKE SANAYİ VE TEKNOLOJİ MÜZESİ

MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE Sanayi Ve Teknoloji Müzesi Müzenin Tanıtımı Ülkemizin tarihi boyunca sanayinin gelişim sürecini anlatması, sanayi ve teknolojik kültürel varlıkların bu günlere ve geleceğe taşınması, bu çerçevede MKE Kurumunun Türkiye sanayi tarihinin yazılmasında, birçok yeni kurumun ve Türkiye’nin üretim kültürünün oluşmasına yaptığı katkıları görünür kılmak, başta Kurumumuz olmak üzere ülkemizin sanayisine yön vermiş kurumlara ve kişilere ait eserler ile endüstri ve mühendislikle ilgili objelerin, belgelerin toplanması, ev sahipliği yapılması, araştırılması, korunması ve sergilenmesinin sağlanması amacıyla kurulmuştur.

Kurtuluş Savaşında ülkemizin savunmasında ve sanayileşmesinde derin izler taşıyan Sanayi ve Teknoloji Müzemiz 22 Mayıs 2013 tarihinde kurulmuş olup o günden beri hizmet vermektedir. Gençlerimizin daha bilgili ve donanımlı hayata hazırlanması, geçmişle geleceğin mukayesesini yapabilmelerinde Müzemizin büyük katkısının olacağı düşüncesindeyiz. Bu bağlamda uhtenizde bulunan okulların, müzemizi ziyaret etmelerinin faydalı olacağı kanaatindeyiz. Müzemiz; Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü Anadolu Meydanı(Tandoğan) – ANKARA yerleşkesinde olup, resmi ve dini bayram tatilleri ile Pazar günleri hariç, haftanın 6 günü 09.00-17.00 saatleri arasında ziyaretçilere açıktır. Müzemizde giriş ücreti alınmamaktadır. 

İstasyon Caddesi Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı Kat 3 Merkez / MUŞ - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.