MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİK ÖĞRENCİMİZİN OKUL HAYALİ GERÇEK OLDU

MİNİK ÖĞRENCİMİZİN OKUL HAYALİ GERÇEK OLDU

Anaokulu öğrencisi Siraç Mete, Milli eğitim Müdürlüğünün çalışmaları sonucunda evde eğitim alıyordu. Okula gidebilmesi için ihtiyaç olan tekerlekli sandalye 'Dünyayı İyilik Kurtaracak Yardımlaşma Platformu' tarafından karşılandı. Kısa sürede tekerlekli sandalyeyi temin eden İyilik Ailesi temsilcileri, Tekyol İlkokulu Müdürlüğü ile iletişime geçti. Minik Mete'nin hayalinin gerçekleşmesi için gönderilen tekerlekli sandalye, Tekyol Köyü'ne gönderilmek üzere İl Milli eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, sabah saatlerinde tekerlekli sandalyeyi bedensel engelli öğrenci Siraç Mete'ye teslim etmek üzere yola çıktı. Minik Mete'nin ve ailesinin tekerlekli sandalye sevincine ortak olan Müdür Kıvanç, bir süre sohbetler etti. 

Bedensel engelli öğrencinin evde eğitim aldığını ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nün her türlü imkanı sunduğunu belirten Kıvanç, İyilik Ailesi'nin de katkılarıyla engelli öğrencinin tekerlekli sandalyeye kavuştuğunu söyledi. Öğrencinin eğitim öğretim ve normal yaşamının kolaylaştırılması için gerekli tüm adımların atıldığının altını çizen İl Milli Eğitim Müdürü Kıvanç, İyilik Ailesi'ne teşekkür etti.

07-12-202207-12-202207-12-202207-12-2022

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.