MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN SENDİKALARA ZİYARET

         Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Cevdet ARSLAN, Eğitim işkollarında faaliyet gösteren; Eğitim Bir-Sen, Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-Sen Sendikalarına iadei ziyaretlerde bulundu.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN SENDİKALARA ZİYARET

              Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Cevdet ARSLAN, Eğitim işkollarında faaliyet gösteren; Eğitim Bir-Sen, Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-Sen Sendikalarına iadei ziyaretlerde bulundu. Sendikalara ziyaretler de, Muş eğitimi ile bilgi alışverişinde bulunularak sendikaların görüş ve önerileri alındı.

             Müdür yardımcısı ve Şube Müdürleriyle birlikte sendikalara ziyaretleri gerçekleştiren Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet Arslan, sivil toplum kuruluşlarının önemli olduğunu vurgulayarak: “Eğitim paydaşlarımızdan olan Eğitim sendikalarına yapmış olduğum bu ziyaret, hem iade-i ziyaret, hem de fikir alışverişidir. Sivil toplum örgütlerimiz, yaptığımız işlerde bizler için önemlidir. Eğitim ülkemizin geleceği için çok önemli olduğu için her kesimden gelecek önerilere ihtiyaç duymaktayız. Eğitim, okul, çevre ve ailede şekillendiği için, eğitim yalnız eğitimcilere bırakılamayacağından tüm paydaşlarımız, kurum kuruluş ve sivil toplum örgütleri kendilerine düşen görevleri yerine getirmelidir dedi.

              Sendikalar; Ülkemiz ve özelde İlimiz eğitimine katkı sağlayacak, eğitimimizin gelişmesi, akademik başarımızın artması için, plan proje ve fikirler üretmelerini bekleriz.  Sendikalar tabii ki kendi üyelerinin özlük işleri ve bireysel haklarını arayacaktır. Bunu yaparken de; ilimiz eğitimine katkı sağlayacak fikir ve düşüncelere yönelmeleri gerektiği kanaatindeyiz. Sendikalar kendi üyelerinin haklarını savunup üyelerine daha çok sosyal haklar kazandırmanın çabası yanında; Milletin menfaatleri ve toplumun hassasiyetlerine duyarlı olmaları gerekir dedi.

           Sendikaların Milli Eğitimden beklentileri, gördükleri aksaklıklar ve varsa hatalar konularında istekleri ve önerileri dinlendi. Sendikaların okullarımız ve öğretmenlerimize karşı yapılacak yanlışlıklara karşı hep birlikte; okullar toplumun halkın ortak malıdır diyerek seslerini yükseltip, okullara ve öğretmenlerimize sahip çıkmalarını bekleriz. Sendikalar üyelerinin sosyal haklarının yanına hepimizin varlık sebebi olan öğrencileri merkeze yerleştirerek sorumlu ve duyarlı davranmalarını bekleriz" dedi.

12

 

 

 

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.