MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YÖNETİCİLERLE BİRİNCİ DÖNEMİ DEĞERLENDİRDİ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YÖNETİCİLERLE BİRİNCİ DÖNEMİ DEĞERLENDİRDİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet ARSLAN, İl Milli Eğitim Yöneticileri Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürleriyle 2016/2017 eğitim öğretim yılı birinci dönemi değerlendirme toplantısı yaptı. Takım çalışması ve Kurum kültürünü benimsemiş, disiplinli uyum içinde çalışan Yönetici arkadaşlarıma teşekkür ederim diyerek söze başlayıp, ilk dönemi değerlendiren Müdürümüz Cevdet ARSLAN; 2016-2017 yılı birinci döneminin 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra ülkemiz olağan üstü günlerin gölgesinde geçti. Şehitlerimiz Allahtan Rahmet gazilerimize sağlık ve selamet dileyerek minnetlerimizi sunarım. FETÖ ve PKK’lı öğretmenlerin açığa alınması ve atılması bunun yanında göreve yeni atanan sözleşmeli öğretmenlerin okullar açıldıktan bir ay sonra gelmeleri bunun gibi öğretmen hareketliliğinin yoğun yaşandığı yoğun ve olumsuzluklarla dolu bir dönem yaşanmıştır.

Tüm bu hareketlilik ve olumsuzluğa rağmen ilimizde Başta Valimiz Sn. Seddar YAVUZ olmak üzere tüm yönetici arkadaşlarımızın öğretmenlerimizin Eğitim Camiamızın gayretli verimli çalışmalarından dolayı herhangi bir olumsuzluğa meydan verilmeden başarılı bir eğitim öğretim I. yarıyılı geçirdik. Ben Valimiz, Kamu kurumlarımız, Milli Eğitim ve Okul yöneticilerimiz ile öğretmenlerimize teşekkür ederim dedi.  Çünkü gerçekten yoğun bir dönem geçirdik, öğretmen hareketliliği bunun yanında aday öğretmenlerin mülakatları, yetiştirici ve hazırlayıcı kurslar, okullarımızın donatım ve diğer eksikleri olmasına rağmen yönetici arkadaşlarımız okul yöneticilerimiz idarecilerimiz öğretmenlerimiz gayretle çalıştılar kazasız belasız bir eğitim öğretim yılının birinci dönemini tamamladık.

Bu gün yönetici arkadaşlarla değerlendirmeler yapıyoruz. Bu kadar olumsuzluğa dezavantaja rağmen arkadaşlarımızla çalışmalarımızı başarılı bir şekilde sürdürdük. Hem akademik çalışmalar ve sosyal ve kültürel alandaki çalışmalar, hem yaygın eğitimdeki hazırlayıcı destekleyici kurslar, Ücretli Öğretmen görevlendirilmeleri, bilgi teknolojilerin yaptığı çalışmalar, okullarımızdaki odun, kömür donatım ihtiyaçları, bakım onarımlar yani her alanda arkadaşlarımız azami gayretle çalıştılar. Bu akademik başarılarımıza yansımaktadır, teog’daki il ortalamamız 49 dan 54 çıkarak önemli artmakta ve dolayısıyla Muş eğitimi artık son sıralarda kurtulmuştur. İnşallah ikinci dönem daha başarılı çalışmalar yapacağız.

Okullarımızın fiziki imkânları iyileşmektedir ancak aslolan insan unsurudur. Binaları yaşatan nefestir. Eğitimin %70’i insan unsuru diğeri ise fiziki imkânlardır. Bölgemizde çalışan öğretmenlerimiz çoğunlukla ilk atama göreve yeni başlayan genç dinamik öğretmenlerdir. Bu öğretmenlerimizin moral ve motivasyonlarının iyi olması, yöneticiler tarafından iyi rehberlik yapılması ve yönlendirilmesiyle en iyi sonuç alabiliriz dedi. Biz yöneticiler hem iyi örnek olmamız, Her arkadaşım kendi alanındaki okul ve kurumları iyi kontrol ve denetimi yaparak doğru yönlendirmesi lazım. Sürekli sahadayız ve olmamızda gerekir, okullarımızı ve çalışanlarımızı açık arama değil eksikliklerin ve yanlışlıkların doğru yönlendirilmesi ve rehberlik edilmesi amacıyla kontrol edip denetlemeliyiz dedi.

 Biz Devlet memuruyuz, Devletimize Milletimize hizmet için buradayız. Herkes görevini en iyi şekilde en doğru şekilde yapmalıdır. Bölgemizin gerçekleri olan feodal ahbap çavuş ilişkilerinden, bireysellikten uzak durup, toplumsal düşünüp ve kamu yararını öncelemeliyiz. Feodal ilişkiler doğru ve toplum yararına karar almayı engeller ve yörenin gelişmesini engeller kurum kültürünü zayıflatır, akademik ve sosyal çalışmalara zarara verir. Doğru rehberlik yapacağız ancak görevinin başında olmayan okul yöneticisi ve çalışanlara gereğini yapmalıyız ve yapıyoruz da. Çünkü kamu hizmeti bize emanettir emanete ihanet olmaz, kamu hizmetini en iyi şekilde yapmalıyız. Taziye, hasta ziyareti, vs feodal sebeplerle görevine geç gelen veya gelmeyen görevini aksatmış olur ve okuldaki verim ve başarı düşer. Tatbiki sosyal insanız insan ilişkilerimizi aksatmamalıyız ancak mesaiyi aksatmamız için hiçbir gerekçe geçerli değildir. Mesai sonrası o tür ziyaret veya çalışmalar yapılmalıdır. Geçerli mazereti olan izin alarak gidebilir.

 

Her arkadaşım kendi alanındaki çalışmaları tekrar gözden geçirerek eksik ve hatalarımız varsa düzeltip ikinci yarıyıla en iyi şekilde hazırlanıp eksiksiz başlamalıyız diyerek, inşallah ikinci yarıyılda sağlık ve sıhhatli geçer diyerek teşekkür etti.

 

 

26-01-201726-01-201726-01-201726-01-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.