MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN METİN İLCİ´NİN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN METİN İLCİ´NİN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

13/02/2017 tarihinde Muş Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladım.

 

            Doğu Anadolu bölgesinin kadim bir şehri olan Muşta İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapacak olmanın gurur ve heyecanı içerisindeyim.

 

            Çağımızda hızla gelişen teknoloji, eğitimde de kalite beklentilerini yükseltmekte ve eğitim paydaşlarının sorumluluğunu artırmaktadır. Eğitim sistemimizin; milli bir kişilik ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne ve geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişisel mutluluğun yanında toplumun ve insanlığın refah ve mutluluğundan da sorumlu olduğuna inanan, sağlıklı, disiplinli, çalışkan, dürüst, kendine güvenen, inançlı, yürekli, milli dayanışma ve uzlaşma içinde yaşayan nesiller yetiştirmekle de görevli ve sorumlu olduğunun bilincinde olmalıyız.

 

            Bu görev çerçevesinde; değerli yönetici, öğretmen ve personel arkadaşlarımın, bizlere emanet edilen geleceğimizin teminatı çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarına olan güvenim tamdır.

 

            Tüm kurumlarımızda; sevgi, saygı, barış, hoşgörü ve karşılıklı anlayış içerisinde, ortak akılla hareket etmek suretiyle, ilimizde eğitim–öğretimi daha üst seviyelere birlikte taşıyacağımıza inanıyorum. 

 

            İlimizi eğitim yönünden değerlendirdiğimde güzel ve verimli çalışmaların yapıldığı açıkça görülmektedir. Eğitimin farklı kademelerinde hizmet etmiş birisi olarak, güzel şehrimize yeni bir heyecan ve ruh ile hizmet ederken hep birlikte el ele vererek illimizi her alanda bir adım ileri götürmenin mücadelesini vereceğiz.

 

            Güzel ilimizde her türlü eğitim çalışmaları ve projeler, akademik, sportif ve sosyal yeni projeleri de hayata geçirmeyi planlıyoruz. Eğitim kalitesinin daha da artırılması için gerekli tedbirleri yerinde ve zamanında alarak, başarının artmasını sağlayacağız. Etkin sivil toplum ve katılım ilkelerine bağlı olarak toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir yönetim anlayışıyla hareket etmek düşüncesindeyiz. Eğitim öğretim kalitesinin artırılması için ilimizdeki bütün eğitim paydaşları ile el ve gönül birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

 

 

Muş İlimizde görev yapan değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarım;

 

Görevimiz süresince birlik ve beraberlik, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü içinde aklın yolunu birleştirmek suretiyle ilimizde eğitim-öğretimi daha üst seviyelere çıkaracağız.

 

En değerli varlıklarını bize emanet eden değerli velilerimiz;

 

Çocuklarınızın emin ellerde olduğunu belirtmek istiyorum. Bizlerin görevi onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır. Bizlere destek olmanız gücümüzü artıracak ve başarıya ulaşmamızı kolaylaştıracaktır. Okullarımızın sizlerin desteğine ve işbirliğine her zaman ihtiyacı vardır.

 

Geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrenciler;

 

Ülkemizin geleceği sizlerin elleriyle şekillenecektir. İstedikten sonra başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Tüm başarıların temelinde; Anne ve babalarınıza, öğretmenlerinize ve büyüklerinize saygıda; küçüklerinize sevgide kusur etmemek olduğunu unutmayınız.

 

Eğitim meselesi memleketimizin inşa meselesi olduğuna göre, Sayın Valimizin önderliğinde; yönetici, öğretmen ve bütün mesai arkadaşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, basınımızın ve tüm hemşerilerimizin desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyor, eğitim ve öğretim yılımızın başarılı geçmesini temenni ediyorum.

 

Yönetici arkadaşlarıma, öğretmenlerime İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizin çalışanlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kurumu temsilcilerine, basınımıza ve Muş halkına teşekkür ediyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Metin İlci 30.04.1968 tarihinde Van Merkez Karakoç Köyünde dünya ’ya geldi. İlkokulu kendi köyünde babasının yanında tamamladı. Ortaokulu 1985 yılında Malazgirt Alpaslan Lisesi Ortaokul bölümünde yatılı olarak okudu. Lise Eğitimini 1988 yılında Bitlis Erkek Öğretmen Lisesinde tamamladı. Üniversite Eğitimini 1990 yılında 100. Yıl Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği bölümünde mezun oldu. 1996 -1997 yılında 100. Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde tamamladı.

1991 yılı Şubat ayında Zonguldak İli Yenice İlçesi Cihan Bey Beldesi Canberk Mezrasında Sınıf Öğretmeni olarak görev başladı.

1992 yılı Ağustos ayında Van Merkez Hürriyet İlköğretim Okuluna naklen atandı.

1994 yılında Turgut Reis İlköğretim Okulunda Müdür Yardımcısı olarak başladığı İdarecilik görevini 1998 yılına kadar yaptı. 1998 Yılında Askerliğini Edirne Süloğlu’nda bir ay yaptıktan sonra yedek subay öğretmen olarak Van Merkez Bostaniçi İlköğretim Okulunda askerlik görevini tamamladı. 1999 yılında eski görev yeri olan Turgut Reis İlköğretim Okulundaki idarecilik görevine 2002 yılına kadar sürdürdü. 2002-2004 yılları arasında Van İli Merkez Vali Ali Cevdet Bey İlköğretim Okulunda Kurucu Müdür olarak çalıştı. 2004-2009 yılları arasında Van Merkez Mustafa Necati İlköğretim Okulu Müdürlüğüne atandı. Bu görevi sürdürürken 2009 yılı soğuk bir Şubat ayında yeni kurulan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesine Kurucu Personel Daire Başkanı olarak atandı. Bu görevini yürütmekte iken; 17.12.2012 tarihinde Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başladı. Bugüne kadar sürdürdüğü Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden İlimiz Milli Eğitim Müdürü olarak 13.02.2017 tarihinde görevine başlamıştır.

 

Evli ve beş çocuk sahibi olan Metin İLCİ İngilizce bilmektedir.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.