MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci, Muş Türk Telekom İlkokulu/Ortaokulundaki “Kapsayıcı Eğitim Semineri” Çalışmalarına Katıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci, Muş Türk Telekom İlkokulu/Ortaokulundaki “Kapsayıcı Eğitim Semineri” Çalışmalarına Katıldı.

 

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Türk Telekom İlkokulu/Ortaokulu’nda öğretmenlere yönelik yapılan Kapsayıcı Eğitim seminerlerine katıldı. 

Muş Türk Telekom İlkokulu/Ortaokulu’nda öğretmenlere yönelik yapılan bu seminer Milli Eğitim Müdürlüğünce seçilen öğretmenlere birer hafta olmak üzere gerçekleştirilmektedir.

Çalışma kapsamında, kapsayıcı eğitime yönelik mesleki gelişim eğitimi programı geliştirilerek öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda, çeşitli başlıklar altında modüller (Kapsayıcı Eğitime Giriş, Kapsayıcı Öğretim ve Değerlendirme, Kapsayıcı Öğrenme Ortamları (Fiziki ve Psiko-Sosyal ), Okul- Aile Ve Toplum İşbirliği, Engeli Olan Çocuklarla Çalışmak, Yabancı Çocuklara Türkçenin İkinci Dil Olarak Öğretilmesi, Şiddete Maruz Kalmış Çocuklarla Çalışmak, Geçici Koruma Altındaki Çocuklarla Çalışmak, Göç ve Terörden Etkilenmiş Çocuklarla Çalışmak, Doğal Afetten Etkilenmiş Çocuklarla Çalışmak) oluşturulmuştur. 

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci seminerde yaptığı açıklamada; Milli Eğitim Bakanlığınca, UNICEF işbirliği ve Erciyes Üniversitesi koordinatörlüğünde, başta dezavantajlı çocuklar (Özel eğitime muhtaç çocuklar, geçici koruma altındaki çocuklar, mülteci çocuklar, şiddete maruz kalmış çocuklar vb.) olmak üzere tüm çocuklara hizmet sunan eğitim personeli kapasitesini güçlendirmeyi ve her çocuğun kaliteli kapsayıcı bir eğitime erişmesini amaçlayan “Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Modülü Geliştirilmesi” programının çalışmaları yürütülmektedir.

 Özel eğitime muhtaç çocuklar, geçici koruma altındaki çocuklar, mülteci çocuklar, şiddete maruz kalmış çocuklar üzerinde etkili olduğunu, her anlamda çocuklara zarar verdiğini, dünyadaki tüm çocukların iyi şekilde yaşamayı hak ettiklerini ayrıca öğretmenlerimizin bu konuda büyük katkılar sağlayacağını umuyorum, olumsuz koşullardan etkilenmiş çocuklarla okullardaki çalışmalarda hassas olunmasını bunun yanında eğitimlerde edinilen bilgilerin aktif kullanılmasını söyledi. 

Milli Eğitim Müdürü İlci; Proje kapsamında ilimizdeki öğretmenlerin büyük bir çoğunluğuna “Kapsayıcı Eğitim Semineri” verilmesi planlanmaktadır dedi.

25-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-2018

 

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.