MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci Hayırseverler Tarafından Sütlüce İlkokulu/Ortaokuluna Yapılan Kütüphanenin Açılışını Yaptı.

Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci Hayırseverler Tarafından Sütlüce İlkokulu/Ortaokuluna Yapılan Kütüphanenin Açılışını Yaptı.

Muş´ta Kütüphanesi olmayan Sütlüce Köyü İlkokulu/Ortaokulu´na hayırsever iş adamı Murat Bozyel ve emekli öğretmenin Gülay Balkaya’nın katkılarıyla kurulan kütüphane açılışı yapıldı.

 Kütüphane açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Enver Kıvanç, Metin Aksu, Milli Eğitim Şube Müdürleri Bayram Güler, Ali Çelik, Murat Çoban, Suat Çetin, Eğitim Bir Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, hayırsever iş adamı Murat Bozyel, emekli öğretmen Gülay Balkaya ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

Açılış sonrasında Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ile beraberindeki heyet, kütüphanedeki kitapları inceledi. Sonrasında, öğrenciler ile birlikte kısa süreli okuma etkinliği gerçekleştirildi. Okuma etkinliğinin ardından öğrencilere yönelik çeşitli nasihat ve önerilerde bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, hayırsever emekli öğretmen Gülay Balkaya ve genç işadamı Murat Bozyel´e Sütlüce Köyü İlk ve Ortaokulu´na kazandırdıkları kütüphane için teşekkür belgesi takdim etti.

Programda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Hayırseverlerin bu tür desteklerini bekliyoruz. “Bugün Sütlüce İlk ve Ortaokulu´nda hayırsever iş adamımız Murat Bozyel ve Gülay Balkaya hanımefendi tarafından okulumuza yapılmış olan kütüphanenin açılışını gerçekleştirdik. Hayırsever iş adamı ve emekli öğretmenimize teşekkür ediyorum. İlimizde, okullarımızda kütüphane açılışını yaygınlaştırmamız gerekiyor. Çocuklarımızın okuyan nesiller olarak yetişmesi için büyük bir çaba harcamamız gerekiyor. Bugün sütlüce ilkokulumuzda çocuklarımızın gidip oturabileceği, dinlenebileceği nezih bir kütüphanenin açılışını gerçekleştirdik. Bir kez daha emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Müdür Metin İlci: “Bütün hayırsever iş adamlarımızdan, hemşerilerimizden okullarımızda kütüphane açmaya, okullarımızda eğitim ortamlarını düzenlemeye yönelik katkılar bekliyoruz. Okulumuzun eğitim-öğretim başarısı her geçen gün artarak devam ediyor. Bu vesileyle inşallah önümüzdeki eğitim-öğretim sezonunda da çocuklarımızı daha nitelikli, daha kaliteli eğitim almış olacaklar. Çocuklarımızı yoğurmamız lazım. Bilgiyle yoğrulan öğrencilerin kendilerine, ailelerine, memleketlerine ve ülkelerine her zaman faydası olacaktır. Okulumuzda açılan kütüphane ile birlikte önemli bir eksikliği gidermiş olduk. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim” dedi. 


03-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.