MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci Başkanlığında, TÜBİTAK Ortaokul ve Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci Başkanlığında,  TÜBİTAK Ortaokul ve Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

 

 

17.10.2018 tarihinde Muş Öğretmenevinde, Okul Müdürleri ve Rehber Öğretmenlere yönelik “TÜBİTAK Ortaokul ve Ortaöğretim (Lise) Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” Bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı ve TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Cemil TUNÇ, Ar-Ge’den sorumlu Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet İyidil, Merkez, Hasköy, Korkut, Varto, Malazgirt, Bulanık İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Muş BİLSEM Öğretmenleri ile  Muş Merkez, Hasköy ve Korkut ilçelerindeki Ortaokul, Lise Okul İdarecileri ve Rehber Öğretmenleri katıldı.

 

              Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci; TÜBİTAK Proje Yarışmaları ortaokullarda ve liselerde öğrencilerin kendini ifade etmelerine, değerli ve farklı olduğu hissi yaşamasına katkı sağlamaktadır. Öğrenciler, TÜBİTAK proje yarışmalarına katılmakla ve orada projelerini sergilemekle özgüven elde etmekte, bir şey üretiyor olmanın hazzını ve onurunu yaşamakta, kendisini farklı ve ayrıcalıklı hissetmekte bunun neticesinde de kişisel ve akademik gelişimleri olumlu yönde etkilenmektedir. Eğitimde başarının sırrı tekdüzeliği ortadan kaldıran, okullara farklılık katan bu tür çalışmalarda gizlidir. Öğretmenlerimizin rehberliğinde herhangi bir proje veya sergiye katıldığı zaman kendilerine güven gelir. Bizde bu projeler ile kendimizi yeniliyoruz. Bu anlamda emeği geçen herkese ben teşekkür ediyorum. Projenin, bu sunumun verimli geçmesini diliyorum” dedi.

Daha sonra TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Cemil TUNÇ, katılımcılarımıza “TÜBİTAK Ortaokul ve Ortaöğretim (Lise) Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması katılma şartları, uygulama esasları, öğrencilere ne  gibi fayda sağladığı konularında bilgiler verdi.

18-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.