MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Emin Engin Başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürleri İle 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Emin Engin Başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürleri İle 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, makam odasında, İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımı ile 2019-2020 eğitim öğretim yılı devam eden projeler ve yapılan çalışmalar ile ilgili değerlendirme toplantısı yaptı.

 

Milli Eğitim Müdürü Emin Engin başkanlığında yapılan 2019-2020 eğitim öğretim yılı değerlendirme toplantısına Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat KAYA, Hasköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Bozyel, Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Budak ve Varto İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Süne katıldı.

 

Toplantıda 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının genel değerlendirmesi yapıldı. İlçe Millî Eğitim Müdürleri ilçelerinde yapılan eğitim faaliyetleri hakkında bilgi verdi. 2023 Eğitim Vizyonu Kapsamında yapılan ve yapılacak olan çalışmalar, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK), Akademik Başarının artırılmasına yönelik çalışmalar, okula devam oranlarının artırılması, Taşımalı Eğitim araçları ve öğrencilere dağıtılan yemeklerin kontrol ve denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimleri, yaygın eğitim faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması, TÜBİTAK ve AB Projeleri başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına ve yarışmalara katılım, Müdürlüğümüzce organize edilen çalıştaylar ve şenlikler, ders dışı eğitim faaliyetleri, özel eğitimle ilgili konular, bağımlılıkla mücadele ve şiddetin önlenmesi eylem planları kapsamında yürütülen çalışmalar ve okullarda hijyen konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili bir çok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu. İlçe, okul ve kurumlarımızın faaliyetlerinde dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin ilçe milli eğitim müdürlerimize önemli hatırlatmalar yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin; eğitim öğretim hizmetlerinin yürütülmesinde ilçe milli eğitim müdürleri olarak üzerlerine büyük görev düştüğünü belirterek, ilçe başarısının yükseltilmesi için ekip ruhu ile hareket etmelerinin önemini vurguladı. Müdürümüz ayrıca, ilçe milli eğitim müdürlerimizin yapılan faaliyetlerin koordinasyon ve yürütülmesinde gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Engin; toplantıda ayrıca, ilçe milli eğitim müdürlerimizden ilçelerine dair ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

 

Milli Eğitim Müdürü Engin, yapılan çalışmalarla ilgili İlçe Millî Eğitim Müdürlerine teşekkür ederek toplantıyı bitirdi.

17-10-2019

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.