MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet Arslan Bulanık İlçemizde İncelemelerde Bulundu.

Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet Arslan Bulanık İlçemizde İncelemelerde Bulundu.

Muş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Milli Eğitim Şube Müdürü Suat Çetin,  Bulanık ilçesini ziyaret ederek onarımı yapılan ve donatılan öğretmenevinde ve okullarda çeşitli incelemelerde bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan “Daha önceki öğretmenevini ziyaret etmiştim. Gerçekten öğretmenlerimize ve eğitimcilerimize yakışır bir mekân değildi. Bu mekânda çok özel çalışmalar yapmış ve eğitimcilerimize yakışır bir mekân oluşturulmuş. Bir öğretmenevinde ne olması gerekiyorsa en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Açıkça söylemek gerekirse şu an ilçelerdeki en güzel öğretmenevi Bulanık’taki olmuş diyebilirim” dedi. Öğretmenevinin 2 katlı ve 50 yataklı olacağını hatırlatan Arslan, “Yapılacak çalışmalarla 50 yataklı otel bölümü, 23 tek odalı, 2 süit oda, 1 VIP odası, lokal, yemekhane, çamaşırhane, ütü odası, mescit, 24 saat sıcak su olacak şekilde öğretmenlerimizin hizmetine açıldı. Öğretmenlerimizin barınma sorununu da büyük ölçüde çözüme kavuşturmuş olduk dedi.
              Milli Eğitim Müdürü ARSLAN; Murat Anadolu Lisesi ve DSİ Ortaokulu’nda YGS, LYS ve TOGS kurslarında incelemelerde bulunarak. Öğretmenlerle bilgi alışverişinde bulundu. Murat Anadolu Lisesi öğrencileriyle yaptığı konuşmada; “Sizler çalışıp kendinize, ailenize ve ülkenize faydalı bireyler olmalısınız. Kendine faydası olmayanın hiç kimseye olmaz” dedi. İnsanların et ve kemikten olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Arslan; İnsanı insan yapan sevgisi, hoşgörüsü, yaptığı iyilikler olmak üzere değerlendirilir. Değerlerimizle değer bulur, iyi insan olmalıyız, iyi insan, faydalı insan olmadıktan sonra gerisi boştur diyerek öğrencilere başarılar diledi.

 

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Öğretmenlere, “Öğrencileri kendi çocuklarımız olarak göreceğiz, bu anlayışla hizmet edeceğiz. Değerli arkadaşlar, bulunduğumuz görev ve makamlar hizmet yeridir. Öğretmenlik kutsal bir meslektir ve sevgi mesleğidir. Sevginizi hissetmeyen bir çocuğa hiçbir şey veremezsiniz. Bu nedenle çocuklara sevgimizi hissettireceğiz, daima güler yüzlü olacağız. Milli Eğitim Müdürü olarak her zaman kapım size açıktır dedi.


2222

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.