MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Bulanık İlçesinde Bilim Fuarına Katıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Bulanık İlçesinde Bilim Fuarına Katıldı.

17.05.2016 tarihinde Muş’un Bulanık ilçesinde TÜBİTAK tarafından imzalanan ‘eğitimde İşbirliği Protokolü’ kapsamında bilim fuarı düzenlendi. Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından imzalanan ‘Eğitimde İşbirliği Protokolü’ kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla Bulanık Öğretmenevi bahçesinde düzenlenen bilim fuarında öğrenciler projelerini sergiledi.

           Bilim Fuarına Muş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaş, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, Şube Müdürleri Ali Çiçekli, Veysi Bora ve Yalçın Tunçel, sivil toplum örgütleri, kurum amirleri, öğrenci ve vatandaşların katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdür Deniz Edip; Çocukların kendilerini ifade etme ve becerileri konusunda önemli bir etkinlik yaptıklarını belirten çocukların proje yürütücüsü ile birlikte kendilerini anlatma şansı bulduğunu söyledi.


           Daha sonra konuşma yapan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan; Muş genelinde 50’nin üzerinde TÜBİTAK projesinin kabul edildiğini belirterek, bunun çoğunun Bulanık ilçesinden çıktığını söyledi. Başarılarından dolayı öğrencileri ve öğretmenlerini kutlayan Arslan, “İl genelinde hem akademik başarı, hem sosyal kültürel, hem de bilimsel projeler konusunda son yıllarda önemli bir ivme kazandık. Bu başarılar inşallah çocuklarımızın geleceğine ışık tutacaktır. Burada projeyi hazırlayan bir çocuk, bunu hiçbir zaman unutmayacaktır ve hep bunun gururunu yaşayacaktır. Bu tür başarılı projeler bizim genel olarak eğitimimize olumlu yönde bir ivme kazandırdığını söyleyebiliriz. Biz her alanda artık Muş’u son sıralardan kurtarıp hak ettiği yere gelmesi için çaba sarf ediyoruz. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin çok güzel işler çıkardıklarını gördük. Başta okul müdürümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, şube müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür eder, başarılar dilerim” dedi.

 

 

18-05-201618-05-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.