MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ’NİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ’NİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

             Cumhuriyeti’mizin 95. Yılını İradesini Hakka teslim etmiş 15 Temmuz´da yeniden Millî Mücadele azmini ortaya koymuş Şanlı Türkiye halkımız ile birlikte gururla kutluyoruz.  95 yıllık bu tarih, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren sayısız vesikalarla doludur. Biz eğitimcilerin yegane görevi 600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimizi, “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma” mücadelesini yılmadan sürdürmektir.
            Son dönemde yaşanan olaylar göstermiştir ki millet iradesine, hür iradeye dayanmayan her girişim hüsrana uğramaya mahkûmdur. Cumhuriyet ise hür iradenin teminatıdır.  Bizler eğitim camiasının neferleri olarak yaşanan hadiselerden dersler çıkarmalı kökü dışarda olan şer şebekelerine karşı milli menfaatleri her şeyin üzerinde tutma bilincini öğrencilerimize aşılamalıyız.
             Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 95. Yılını kutlar Vatan için kanlarını dökmüş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor Cumhuriyet Bayramınızı Kutluyorum.  
                     

                                                                                                                  Metin İLCİ 
                                                                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.