MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’nin, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’nin, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı

Milletimizin yaşadığı en buhranlı dönemde, "Korkma" diye başlayan İstiklal Marşımız, kahraman ordumuza ve aziz milletimize umut aşılayarak, milli mücadele ruhunun canlanmasına vesile olmuştur.  İstiklal Marşı, Türkiye’nin her bir köşesinde bu toprakların ilelebet varlığını sürdürmesi için silahıyla, duasıyla, aşıyla katkı veren insanımızın en saf, en temiz duygularını yansıtır. Dün olduğu gibi bugün de vatan için şehit olmaktan tereddüt etmeyen, vatan aşkıyla yanan Türk milletinin,  bu mücadelede nasıl başarılı olduğunu anlamaya çalışanların yapması gereken, İstiklâl Marşı’nı okumak ve anlamak olacaktır.

Geleceğimiz, bastığı yerleri toprak parçası olarak görmeyen, yaşamını milli ve manevi değerler üzerine inşa eden,  aziz şehitlerimizin şehadetlerine anlam yükleyebilen vefalı bir gençliğe emanettir. Bu düsturu hayatlarına ilke edinen, ülkesine her koşulda sahip çıkan, bugünü kadim değerlerimiz ile yaşayarak yarına taşıyacak olan gençliğimiz; İstiklal Marşımızın vermiş olduğu ruhla;  milletimiz, sahip olduğu bu değerlerle varlığını ilelebet koruyacaktır.

İstiklâl Marşımızın TBMM’de kabulünün 97. sene-i devriyesi münasebetiyle, bu büyük mirası; Türkiye Cumhuriyetini ve İstiklâl Marşımızı, kanları, canları ve sevdikleri her değerli şey pahasına bize bırakan atalarımızı, husus en İstiklâl ve İstikbâl Şairi Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.

İstiklâl Marşımızın kabulü 97. kez, ebediyen kutlu olsun!

 

              Metin İLCİ

       Milli Eğitim Müdürü

 

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.