MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, “Milli Beraberlik ve Kahramanlık Konulu Kitap Okuma Yarışmasında” Dereceye Girenleri Ödüllendirdi.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, “Milli Beraberlik ve Kahramanlık Konulu Kitap Okuma Yarışmasında” Dereceye Girenleri Ödüllendirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Lise öğrencileri arası “Milli Beraberlik ve Kahramanlık Konulu Kitap Okuma Yarışmasında” Muş İl genelinde dereceye giren öğrenciler Milli Eğitim Müdürü Metin İlci tarafından ödüllendirildi.

Kitap okumayı sevdirerek, okuma kültürünün ve kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi, milli, manevi ve evrensel değerlere duyarlılığına artması, serbest zamanların yararlı ve etkili olarak değerlendirilmesi, okuma, okuduğunu anlama, yorumlaya bilme duygu ve düşüncelerini ifade edebilme becerilerinin geliştirilmesi amacıyla tüm ortaöğretim öğrencilerine yönelik “Milli Beraberlik ve Kahramanlık Konulu Kitap Okuma Yarışması” düzenlenmiştir.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’yi makamında ziyaret ettiler. Milli Eğitim Müdürü İlci ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, öğrencileri tek, tek tebrik etti.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Kitapla yetişen nesiller başarı dolu ve iyi bir geleceğe doğru koşan insanoğlu olacaktır. Kendisini yetiştirmiş, okuyan fertlerin günlük sohbetleri bile farklıdır. Kitap okumanın imtihan hazırlığına da katkısı çok fazladır. Kitap okuyan ve okuduklarını oldukça iyi değerlendirebilen öğrenciler öteki öğrencilere göre daha başarılı oldukları görülmektedir.  Sizlerin bu başarınızın tüm öğrencilerimize örnek olmasını diliyorum dedi.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Dereceye giren Muş Fen Lisesi öğrencisi Zehra Nur Yıldız, Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Hevidar Yazıcı ve Erentürk Öz Şeker Anadolu Lisesi öğrencisi Elanur Özdemiş’i tekrar tebrik ederek Altın ve çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. Emeği geçen okul müdürleri ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum dedi. Toplu halde hatıra fotoğrafı çekildikten sonra makamından uğurladı.

 

 12-06-201712-06-201712-06-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.