MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci Liselere Geçiş Sınavı (LGS) İl Birincisini Ödüllendirdi.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci Liselere Geçiş Sınavı (LGS) İl Birincisini Ödüllendirdi.

 2 Haziran 2018 tarihinde yapılan Liselere Geçiş Sınavında (LGS) İlyas Sami Ortaokulu öğrencisi Emircan Meşe, 90 sorudan 88’ini doğru yanıtlayarak Muş İl birincisi olmuştur.

 Milli Eğitim Müdürü Metin İlci yaptığı açıklamada; Liselere Geçiş Sınavında (LGS) Muş il birincisi olan İlyas Sami Ortaokulu öğrencisi Emircan Meşe’yi bu başarısından dolayı tebrik ediyorum. Meşe´nin LGS´de Muş İl birincisi olduğunu, fakat Türkiye birinciliğini de çok az bir farkla kaybettiğini söyledi. Milli Eğitim Müdürü İlci; İlimizde Eğitimin başarı çıtasının yükselmesi için var güçleriyle çaba gösterdiklerini, Destekleme ve yetiştirme kurslarında öğretmen arkadaşlarımızın özel olarak ilgilenmesi sayesiyle öğrencilerimizin hem akademik başarıları arttı hem de ciddi manada çalışma ortamı ve fırsatı buldular. Bu da ilimizin eğitim başarısına yansıyor dedi.

Milli Eğitim Müdürü İlci; “Bugün burada Liseye Geçiş Sınavında (LGS)  giren gurur kaynağımız olan öğrencimiz, okul müdürlerimiz ve onlar için her türlü desteği veren ailesi ile birlikteyiz. Öğrencimizin bu başarısının lisede, üniversitede ve hayat boyu sürmesini temenni diliyorum. Sınav süreci öğrencilerimiz için yorucu ve stresli bir dönem oldu. Ülkemizin ve Milletimizin sizin gibi başarılı öğrencilere her zaman ihtiyacı var. Sizler bizim gurur kaynağımızsınız. Öğrencilerimizi, bıkmadan yorulmadan çalışarak öğrencilerimizi yetiştiren okul idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; öğrencimiz Emircan Meşe’yi Tablet Bilgisayar ile ödüllendirdi.

 

09-07-201809-07-201809-07-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.