MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Kitap Okumayı Sevdirme ve Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırılma Etkinliğine Katılan Öğrencileri Ödüllendirdi.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Kitap Okumayı Sevdirme ve Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırılma Etkinliğine Katılan Öğrencileri Ödüllendirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Lise öğrencileri arası “Kitap Okumayı Sevdirmek, Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırılması” amacıyla yapılan kitap okuma etkinliğine katılan ve dereceye giren öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci tarafından ödüllendirildi.

Kitap okumayı sevdirerek, okuma kültürünün ve kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi, okuduğu kitabı anlama seviyesini görmesini sağlamak, güven duygusunu geliştirmek, sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilincini kazandırmak amacıyla tüm Mesleki ve Teknik Eğitim Öğrencilerine yönelik “Kitap Okumayı Sevdirmek, Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırılması” etkinliği düzenlenmiştir.

Etkinlikte dereceye giren öğrenciler Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’yi makamında ziyaret ettiler. Milli Eğitim Müdürü İlci ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, öğrencileri tek, tek tebrik etti.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Kitapla yetişen nesiller başarı dolu ve iyi bir geleceğe doğru koşan insanoğlu olacaktır. Kendisini yetiştirmiş, okuyan fertlerin günlük sohbetleri bile farklıdır. Kitap okumanın imtihan hazırlığına da katkısı çok fazladır. Kitap okuyan ve okuduklarını oldukça iyi değerlendirebilen öğrenciler öteki öğrencilere göre daha başarılı oldukları görülmektedir.  Sizlerin bu başarınızın tüm öğrencilerimize örnek olmasını diliyorum dedi.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Dereceye giren, Bahar AYKUT (Selcen Hatun MTAL) Sevim CANTÜRK (Selcen Hatun MTAL), Sosan AYIN (Alparaslan MTAL) tekrar tebrik ederek çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. Milli Eğitim Müdürü İlci; Emeği geçen okul müdürleri ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum dedi. Toplu halde hatıra fotoğrafı çekildikten sonra makamından uğurladı.

21-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-2019

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.