MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci Başkanlığında Yapılan 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci Başkanlığında Yapılan 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

             Muş Öğretmenevi Toplantı salonunda Milli Eğitim Müdürü Metin İlci başkanlığında 2017-2018 eğitim öğretim yılı, yılsonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

            Toplantıya Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Enver Kıvanç, Metin Aksu, Mehmet Özçelik, Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Çelik, Suat Çetin, Murat Çoban, Bayram Güler, İbrahim Tanyeri, Suat Çetin, Ahmet İyidil ve Muş Merkez İlçede görev yapan okul müdürleri katıldı

Toplantıda konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Milli Eğitim Müdürlüğü bir aile örneği gibi çalışmaktadır. Çalışanların bu gayretlerini takdir ediyorum. Özellikle okul idarecilerin fedakâr meslek aşklarını takdire şayandır. Mesleğini hakkıyla severek yapan insanların ve kişilerin bütün hayatlarında mutlu bir hayat bulacaklardır. Muş Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu yıl da dolu dolu bir eğitim fotoğrafı ortaya koyduk. Okullarımızda çok kaliteli eğitim öğretim yılı geçirdik, çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.

Milli Eğitim Müdürü İlci; Yurdumuzun genç nüfusu oldukça fazla, bu genç nüfus Ülkemiz için nitelikli bir şekilde geliştirildiğinde oldukça verimli olacağını, Ülkemizin bu genç nüfusun verimli olması eğitim camiasının asli görevi olduğunu, özellikle öğrencilerimizi yetiştirirken; başta kendilerine sonra ailelerine, topluma, vatanına, milletine faydalı, düşünebilen, olayların farkında olan, yaşanılan çağa uyum sağlayacak fertler olarak vatanını ve milletini seven, kendi öz değerlerini bilen ve seven bireyler olarak yetiştirmemiz gerektiğini belirtti.

Öğrencilerimizin üretebilme yeteneklerini geliştirmeli,  kendilerini geliştirme imkânlarını vermeli, hayata hazırlanırken bir bütün olarak hazırlanmalarına imkân vermeliyiz. Bizler eğitimci olarak kendimizi sorgulamalı, zararlı alışkanlıklardan çocukları uzaklaştırmak için çaba içerisinde olup projeler geliştirmeliyiz.  “Kritik, Analitik Düşünme”  Laboratuvarlarına ağırlık vermeliyiz dedi.

Toplumumuzu ilgilendiren Milli görüşlü ve kaliteli bir öğrenci profilini inşa edeceğiz. Öğrencilerimizi çok medeni, özverili, hoşgörülü ve inançlı bireyler olarak yetiştireceğiz. Bu yıl Lise ve Ortaokullara yeni kaydolacak olan öğrencilerimizi milli ve manevi değerlerle yetiştirilmesini hedeflemekteyiz. Bu öğrencileri sahadan farklı bir anlayışın ve kötü amaçlı emellerin kucağına atılmasına izin vermeyeceğiz. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında, sene başından itibaren çalışmalarımızı sıkı tutmalı, Eğitim-öğretimin ilk günden itibaren çalışmalarımızı layıkıyla yerine getirip, kaliteli bir eğitim için çaba göstermeliyiz dedi.

 

Okullarımızda Değerler Eğitimine ağırlık vereceğiz. Değerler eğitim panoları sadece yazılarak değil, derslerde, etkinliklerde işleyerek, anlatılarak vereceğiz. Öğrencilerimize iyiliği anlatmalıyız. Biz öğrencilerimizi iyi yetiştirirsek, çevreye karşı duyarlı, hayvanlara karşı sevgi dolu, topluma örnek olacak çocuklar yetiştirmiş olacağız dedi.

Toplantı daha sonra okul müdürleri ile karşılıklı görüş alışverişi, sorunlar ve çözüm önerileri, 2017-2018 eğitim öğretim yılı “okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise” yeni kayıtları iş ve işlemleri ile yapılacak çalışmalar ile ilgili konularının görüşülmesiyle sonlandı. 

 

09-07-201809-07-201809-07-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.