MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci Başkanlığında Okul Müdürleri İle Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci Başkanlığında Okul Müdürleri İle Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümü Metin İlci başkanlığında Merkez Öğretmenevi ve A.S.O toplantı salonunda Merkez ve Merkez İlçeye bağlı Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise Müdürleriyle 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılı genel değerlendirme toplantısı yapıldı.

 

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci,  Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Enver Kıvanç, Metin Aksu ve Şube Müdürleri Murat Çoban, Bayram Güler, Ali Çelik, Ahmet İyidil, Suat Çetin, İbrahim Tanyeri ve merkez ilçede görev yapan okul ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda Okulların eğitim öğretim ortamlarının durumları, öğrenci başarıları, devamsızlıklar ve disiplin durumları, rehberlik çalışmaları, proje ve işbirliği çalışmaları, sosyal etkinlik çalışmaları, okul sağlığı çalışmaları, yönetim konusu, mevcut durum ve ulaşılması gereken hedefler ve 2023 Eğitim Vizyonu konusunda değerlendirmeler yapıldı.

Toplantıda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Değerli arkadaşlar, öncelikle işimizi ciddiye alacağız, kafa yoracağız şikâyet etme makamı değiliz çözüm üreteceğiz. Gayemiz daha iyi nesiller yetiştirmek burada sizlerin çizeceği yol çok önemlidir. Burada bir güzellik ortaya çıkacaksa hepimiz yapacağız, bir noksanlık varsa da hepimiz kendimizi sorumlu hissetmeliyiz. Kendi notumuzu kendimiz vermeliyiz. Okullarımız bir yarış içinde olmalıdır. Çünkü bu çocuklar bizim çocuklarımız. Bizler yarınlarımızı nasıl insanlara emanet etmek istiyorsak çocuklarımızı ona göre yetiştirmeliyiz. Onları, Dünya’yı çok iyi bilen, yorumlayan insanlar olarak yetiştirmeliyiz. Sizlerde bulunduğunuz yerlerde bu konular üzerinde hassasiyetle yaklaşın. Sorunları olan çocuklarımızla yakından ilgilenin. Gençler arasında oluşan gruplaşmalara karşı da okullarınızda uyanık olun. Devamsızlık yapan öğrenciler konusunda da öğrencilerin problemi nedir diye bu konuları araştırın, takip edin.

 

Milli Eğitim Müdürü İlci; Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan, 2023 Eğitim Vizyonunun temel amacı; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek olduğunu ve unutulmamalıdır ki her eğitim sistemi, öğretmenlerin omuzlarında yükselir ve hiçbiri öğretmeninin niteliğini aşamaz. İnsan merkezli, öğretmen temelli, kavramda evrensel, uygulamada yerli; esnek, beceri ve görgü odaklı; hesap verebilir, sürdürülebilir bir ilkesel duruş sergilemekle tecessüm edecektir. Bizler de 2023 Eğitim Vizyon belgesini eğitim öğretimin her alanında uygulayacağız dedi.

 

   Milli Eğitim Müdürü İlci; Okullarımız ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında koordineli çalışmanın, okullarımız da oluşabilecek istenmeyen olayların önüne geçilmesi ve olumsuzlukların müdürlüğümüz ile paylaşılarak en kısa ve doğru bir şekilde çözümleneceği hususunda çok büyük fayda sağlayacağı belirtilerek toplantı sonlandırıldı.

25-03-201925-03-201925-03-201925-03-201925-03-201925-03-2019

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.