MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Emin Engin Başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Emin Engin Başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Muş İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Emin Engin başkanlığında 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı yürütülen faaliyetleri değerlendirmek ve yapılacak çalışmalarla ilgili paylaşımlarda bulunmak üzere, Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda Malazgirt, Bulanık, Hasköy, Korkut ve Varto ilçe milli eğitim müdürleriyle toplantı yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, toplantıda ilçe müdürlerimize hitaben; Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde, eğitim öğretim hizmetlerinin yürütülmesinde ilçe milli eğitim müdürleri olarak üzerlerine büyük görev düştüğünü belirterek, hedeflerimize ulaşılması, il ve ilçe başarısının yükseltilmesi için ekip ruhu ile hareket etmeliyiz.

Muş'umuza yakışan eğitim hizmetini sunmak öncelikli hedefimiz. Çocuklarımızın sosyal, akademik ve manevi alanlarda gelişimlerini sağlayabileceğimiz uygun fiziki ortamların oluşturulması için çalışacağız. Okullarda çocukların ilgi ve yeteneklerinin keşfedilip, onları doğru bir şekilde yönlendirmenin oldukça önem taşıdığını ifade eden Milli Eğitim Müdürü Engin; "Ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak çocuklarımızın sadece bir bilgi deposu olarak değil, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, dersler dışında da sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde yer alan aktif bireyler olarak yetişmesini arzu ediyoruz dedi.

Ayrıca toplantıda eğitim yatırımları, okulların hazır hale getirilmesi için yapılan çalışmalar, uygulaması devam eden ve bu yıl uygulanacak projeler, eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar, okulların fiziki durumları, okullarda kış hazırlıkları ve alınan önlemler gibi konular görüşüldü.

  Milli Eğitim Müdürümüz Emin Engin, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin ilçeleri ile ilgili ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

17-12-2019

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.