MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan’dan Engelli Öğrencilere Ziyaret

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan’dan Engelli Öğrencilere Ziyaret

Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, Milli Eğitim Şube Müdürü Şerif TURAN 2015-2016 eğitim öğretim yılı okul ziyaretleri kapsamında Özel Özgür Adımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek engelli öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı.
             Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, okul incelemeleri kapsamında Özel Özgür Adımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette okulda incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Arslan, engelli öğrencilerle sohbet ederek çeşitli hediyeler dağıttı. Devletin engelli öğrenciler için yaptığı yatırımların takdire şayan olduğunu belirten Arslan, “Devletimizin sosyal devlet olması gereği son 10 yıldır engelli vatandaşlarımız sahip çıkıp bunların eğitimine büyük önem vermektedir. Özellikle engelli çocuklarımızın eğitimlerinde geri kalmaması için fark edilip topluma kazandırılması için Rehabilitasyon merkezleri aracılığıyla tüm masraflarını devletimiz karşılamaktadır. Ayrıca rahatsızlığı sebebiyle okula gidemeyen öğrencilerimize de evde eğitimleri uygulamaları devam etmektedir. Öğretmenlerimiz evlere giderek öğrencilerimize evde eğitim vermektedir” dedi.
              Milli Eğitim Müdürü Arslan; “Bölgeye hitap edecek bir işitme engelli okulu açacağız. Muş il genelinde 11 tane Rehabilitasyon merkezimiz bulunduğunu ifade eden Arslan, “Bir tane de özel eğitim uygulama okulumuz bulunmaktadır. 15 öğrencimize de evde eğitim verilmektedir. İnşallah önümüzdeki yılda ilimize bir işitme engelliler okulu kazandırarak çevre illere de hitap edebilecek kapasitede olmasını planlamaktayız” dedi.
             Milli Eğitim Müdürü Arslan; Özel Rehabilitasyon merkezlerinin sürekli denetim altında tutulduğunu, Özel Rehabilitasyon merkezleri özel olmasına rağmen denetimimiz altındadır. Bunların aylık ödemelerini yapmaktayız. Sürekli titiz bir şekilde denetim altında tutmaktayız, bugünde bu vesileyle bu Rehabilitasyon merkezimizi ziyaret edip ayrıca öğrencilerimizi sevindirme adına çeşitli hediyeler verdik. Bu merkezlerimize çocuklarımıza öz bakım ve bireysel ihtiyaçlarını karşılama günlük yaşantılarını sürdürme, topluma adaptasyon konularında seviyelerine uygun özel eğitim öğretmenleri tarafından eğitimleri verilmektedir dedi.

 

33

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.