MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan Bulanık´ta Öğretmenlere “Etik Davranış İlkeleri” Semineri Verildi.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan Bulanık´ta Öğretmenlere “Etik Davranış İlkeleri” Semineri Verildi.

Muş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Bulanık ilçesini ziyaret ederek okul/kurumlarda incelemelerde bulundu, daha sonra Bulanık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda okul müdürlerine yönelik, “Etik davranış ilkeleri” hakkında bilgilendirme semineri verdi.


             Seminere İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.

 

 Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan; ’kamu görevlileri, etik davranış ilkeleri ile başvuru usul ve esasları hakkında’ yönetmeliğin 23. ve 24. maddeleri gereğince kurumlara: "Etik davranış ilkelerinin personele tanıtılması, benimsetilmesi, mesleki etik ilkelerinin belirlenmesi, hizmet içi eğitim programları, görevde yükselme eğitim ve sınavları ile personel alımına yönelik sınav konularına ilişkin bilgiler verdi.             
             Milli Eğitimi Müdürü Cevdet Arslan; “Eğitim moral ve motivasyondur, hayata olumlu bakmaktır. Okullarımızı ne türlü teknolojiyle donatırsak donatalım moral ve motivasyon, ekip ruhu olmadığı sürece eğitimde verim alamayız. Aday öğretmenlerimizin eksikliklerini doğru yolla, doğru yöntemle eğitmek, ders işleyişlerini verimli ve sağlıklı hale getirmeliyiz. Eğitim bir ekip ve takım işidir. Bizlerde takım liderleriyiz. Bu liderliğimizi sahada yani eğitim alanında göstermeliyiz" dedi.   
             Milli Eğitim Müdürü Arslan;Yaklaşan yarıyıl tatilinde öğretmenlerin dinlenerek ikinci yarıyılda TEOG ve YGS alanlarında sınava girecek öğrencileri daha konsantre bir durumda hazırlamak ve sınav heyecanlarını azmiyle çekmek için çalışma yapmaları hakkında talimat veren Müdür Aerslan, kamu kurumlarındaki genel etik ilkeleri, öğrenciler ile ilişkilerde eğitimcilerin ve veliler ile ilişkilerde etik ilkeler, yasal ve etik ikilemler konuları hakkında bilgiler aktardı. Arslan, etik ilkeler ve mesleki etik alanında yapılan seminer çalışmasında etiğin önemine, öğrenciler, eğitimciler ve veliler ile ilişkilerin nasıl olması gerektiğine de değindiği seminerde, öğretmenler arasında etiğin öneminin anlaşılması adına farkındalık çalışması yapıldığını ve temel meselenin ahlaklı nesil yetiştirmek olduğunu söyledi.


16-01-201716-01-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.