MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Cevdat Arslan Malazgirt İlçemizde TEOG Sonuçlarını Değerlendirme Toplantısı ve Kamu Yönetiminde Etik Toplantısı Yaptı.

Milli Eğitim Müdürü Cevdat Arslan Malazgirt İlçemizde TEOG Sonuçlarını Değerlendirme Toplantısı ve Kamu Yönetiminde Etik Toplantısı Yaptı.

28 Ocak 2016 tarihinde Malazgirt ilçesi TEOG sonuçlarını değerlendirme toplantısı yapıldı. Malazgirt Kültür Merkezi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Çelik, Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Kayretli ve okul idarecileri katıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Çelik; Malazgirt ilçesi okul müdürleri ile birlikte TEOG sonuçlarını ve 2. Dönemde yapılacak çalışmalarını değerlendirdi. Daha sonra yapılan sunum ve değerlendirmelerde bir önceki yılın TEOG Sınavı ile bu yılki TEOG I.Sınavı karşılaştırmaları yapıldı. Destekleme ve yetiştirme kurslarını düzenli bir şekilde devam ettiği belirtildi.  Bütün okullarda Nisan ayında yapılacak TEOG II. Sınavına dersler bazında hedefler belirlendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan; Bugün ki toplantıda siz değerli okul müdürlerimiz ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. İlimizde sizlerin gayretiyle akademik başarıda bir ivme yakaladık emeği geçen tüm idareci ve öğretmen arkadaşlara teşekkür ederim. TEOG sonuçlarında bir yükseliş var, destekleme ve yetiştirme kurslarını etkin bir şekilde sürdüreceğiz, çocuklarımızı en iyi şekilde eğitmenin ve en güzel hizmet sunmanın çabası içerisinde olacağız dedi.

Değerlendirme toplantısıyla birlikte, okul müdür ve müdür yardımcılarına Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan tarafından Kamu Yönetiminde Etik semineri verdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan; İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizim sizlere hatırlatacağımız mevzuatları sizlerin dikkate alması, sizlerin karşılaştığınız sorunları bizlere anlatmanız açısında yararlı bir toplantı olacağından hiç kuşkum yok. Kamuda hizmetçi olan bizlerin vatandaş odaklı, kamu yararını birincil öncelikli düşünmemiz lazım dedi. Bir okul idarecisi için etik değerler ve hoşgörünün çok önemli olduğunu dile getiren Cevdet Arslan, “Bugün de ülkemizde ve dünyada hoşgörüye, hoşgörü eğitimine, demokrasi eğitimine ve etik değerler eğitimine büyük ihtiyaç var. Çünkü herkesin kendisini ve kendine ait olan şeyleri dünyanın merkezi sayması ile hiçbir yere varılamaz. Bilindiği gibi demokrasi içinde bulunduğumuz çağın en gözde yönetim biçimidir. Hoşgörü, demokrasinin önkoşuludur. Bundan dolayı hoşgörüyü hep karşıdan beklememek gerekir. Çünkü nasıl saygı görmek için saygı göstermek gerekiyorsa, hoşgörüyle karşılanmak için de hoşgörü göstermek şarttır. Bu hoşgörüyü öğrencilerimize karşı her zaman göstermeliyiz. Sorumluluk, kendine karşı sorumluluk, öğrencilerimize karşı sorumluluk, doğaya ve çevreye karşı sorumluluk, özgürlük, çalışkanlık, haklarını bilmek, hakkını savunmak, başkalarına karşı adil olmak, haksızlıklara karşı durabilmek, milli ve manevi değerleri benimseme, vatandaşlık sorumluluklarını bilmesi bunlar bir idareci için çok önemlidir. Siz değerli okul idarecilerinden istirhamımdır, etik değerlerimize, değer yargılarımıza sahip çıkalım dedi..

 

Milli Eğitim Müdürü Arslan; Toplantıya katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” diyerek toplantıyı sonlandırdı.


29-01-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.