MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Mezun Öğrencilerimize Ücretsiz Kurs

Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Mezun Öğrencilerimize Ücretsiz Kurs

Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN başkanlığında Muş Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda İl ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ile yapılan toplantıda 2015-2016 eğitim öğretim yılı hazırlıkları değerlendirildi ve açılacak kurslar konusunda çalışmalar yapıldı. Özellikle dershanelerin kapanması sebebiyle açılacak yetiştirme ve destekleme kursları detaylı bir şekilde görüşüldü.

            Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN başkanlığında yapılan toplantıya, Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram GÜLER, Merkez Halk Eğitim Müdürü Vedat BEYZDUMAN, Malazgirt Halk Eğitim Müdürü Fehmi İBEK, Bulanık Halk Eğitim Merkezi Müdürü Resul BULUT, Varto Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sait TURAN, Hasköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şefik ELÇİ, Korkut Halk Eğitim Merkezi Müdürü Naim KARADOĞAN katılımıyla Muş Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; Hayat Boyu Öğrenme, okullar ile sınırlı kalmayan; evde, işte, hayatın her alanında gerçekleşebilen; öğrenmenin yaş, sosyal statü ve eğitim seviyesine bakılmaksızın, herhangi bir engel olmadan sürdürülebilen çalışma ve yaşam biçimidir.” dedi. Halk Eğitim Merkezi Müdürlerimiz toplumumuzun ihtiyacı olan her türlü yetiştirme, mesleki eğitim, beceri kazandırma gibi kursları yer ve zamana bağıl olmaksızın açacaklardır. Toplumun gelişmesinde ilerlemesinde Halk Eğitim Merkezlerimiz önemli bir fonksiyona sahip olduğu için çalışmalarımızı bu titizlikle yapmalıyız dedi.

            Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; Biz mezun olan öğrencilerimize Halk Eğitim Merkezlerimizde ücretsiz olarak destekleme ve yetiştirme kursları açacağız. ´Ben çalışmak istiyorum´ diyen her öğrencimizi kurslara alacağız dedi. Ortaöğretimden mezun öğrencilerimize Halk Eğitim Merkezlerimizden açacağı ücretsiz kurslara katılacaklar. Yetiştirme ve Destekleme kursları için bina ve yer tahsisi konusunda çok titizlikle takip edeceğiz, zamanında en uygun şartlarda bina ve sınıfların ayarlanması için fedakârca çalışacağız. Bu kurslarda deneme sınavları yapılması ve öğrencilere sınav deneyimi kazandırılacağız dedi. Milli Eğitim Müdürü Arslan;  “

Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram GÜLER; Dershanelerin kapanmasıyla Milli Eğitim Bakanlığımızın çocuklarımızı mağdur etmemek adına, Halk Eğitim Merkezleri ve Okullarımızda Yetiştirme ve destekleme kursların geçen seneden devam ettiği, bu sene ise daha planlı ve programlı öğrencilerimizin yetişmesini sağlayacaktır. Yetiştirici ve destekleyici kurslara kayıtlar Eylül ayı içerisinde alınacak, ekim ayının ilk haftasında dersler başlayacak, örgün eğitime devam eden öğrenciler içinde okul idarecileri tarafından planlanan süreç içerisinde yapılacaktır dedi. 

 

Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; Biz mezun olan öğrencilerimize yönelik Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açacağımız ücretsiz kurslara ben çalışmak istiyorum´ diyen her öğrencimizi kurslara alacağız" dedi. Açılan kursları sık, sık kontrol ederek, ihtiyaç ve talepleri karşılamak, öğrenci velileri ile istişarelerde bulunarak talep edilen kursların açılmasını sağlayacağız. Devletin tanımış olduğu imkânları en iyi şekilde kullanacağız. Ortaöğretimden mezun öğrencilerimiz Halk Eğitimi Merkezlerimizin açacağı ücretsiz yetiştirme ve destekleme kurslara katılacaklardır dedi.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.