MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğü EBA, Tanıtım Toplantısı Düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürlüğü EBA, Tanıtım Toplantısı Düzenlendi.

26 Ocak 2016 Salı günü,Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin konferans salonunda ‘Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Projesi’nin tanıtımı toplantısı yapıldı.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Milli Eğitim Şube Müdürleri Nurettin Özdaş, Bayram Güler, okul müdürleri ve idarecileri katıldı. Toplantıda Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Projesi’nin tanıtımı yapıldı.

Muş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, ‘Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Projesi tanıtım programında yaptığı konuşmada, söz konusu projenin dünyaya örnek bir proje olduğunu söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Fatih Projesi kapsamında okullara dağıtılan akıllı tahtaların tanıtımı ve Eğitim Bilişim Ağı’nın geldiği aşamaları anlattı. Muş genelinde 46 lisede ve 189 ortaokulda akıllı tahtanın kurulduğunu söyledi. Arslan, “Fatih Projesi akıllı tahtaların tanıtımı ve Eğitim Bilişim Ağı’nın (EBA) tanıtımıyla ilgili toplantılar yapıyoruz. Okullardaki müdürler ve diğer Fatih Projesi yetkililerine seminer veriyoruz. EBA, Eğitim Bilişim Ağı’dır, dolayısıyla bunların tanıtımını yapacağız. Muş ili genelinde 46 lisemizin tümüne akıllı tahta kuruldu. 189 ortaokulumuza da akıllı tahtalar kuruldu. Şu an itibariyle 3 bin 957 dersliğimizde etkileşimli akıllı tahta kuruldu. EBA bilişim sistemiyle ders işlenmektedir. 4 bin 800 dersliğimiz var. Yüzde seksen, doksan oranında biz şu anda okullarımızda akıllı tahtalarla derslerimizi işlemekteyiz. Şubat ayı sonuna kadar tüm okullarımız etkileşimli tahtalara kavuşmuş olacaktır” dedi.

 


           Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan; Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Projesi’nin eğitime olan kazancına değinen Arslan, “Tabi akıllı tahtalarımızın özelliği, öğrencilerimizin ne kadar çok duyu organlarına hitap edersek o kadar dersleri iyi anlarlar. Çünkü görsel olarak oradaki çeşitli bilgileri öğretmenlerimiz hem anlatacak hem de deneysel anlamda öğrenciye sunduğu için öğrencilerimiz konuları daha iyi anlayacaktır. Dolayısıyla çocuklarımızın okul adaptasyonu, okul sevgisi artacaktır. Burada özellikle EBA, eğitim bilişim sisteminden bahsetmek istiyorum. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) dediğimiz programımız bakanlığımızın hazırlamış olduğu dünyaya örnek bir projedir” dedi. Tüm öğretmen ve öğrencilerin anlayabileceği tüm konuların anlatıldığının altını çizen Arslan, “Her konuyla ilgili sunumlar vardır. Değişik öğretmenlerimizin aynı konuları tekrar anlatımları vardır. Bir öğrenci sınıfta anlatılan dersi anlamadığı zaman tekrar gidip kendi şifresiyle EBA’dan girdiği zaman değişik öğretmenlerden o dersi dinleyebilir. Farklı bir dil, ağızdan dinlediği için belki anlaması daha kolay olacaktır. Dolayısıyla EBA’da değişik konuların anlatımları var, değişik öğretmenlerin anlatımları var, deneme testleri var” dedi.


27-01-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.