MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLÎ EĞİTİM BAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN NAZİF YILMAZ'IN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ZİYARETİ ALPARSLANDİYARI MUŞ BASININDA (24/01/2024)

MİLLÎ EĞİTİM BAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN NAZİF YILMAZ'IN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ZİYARETİ ALPARSLANDİYARI MUŞ BASININDA (24/01/2024)

"BAKANLIĞIMIZ ADINA TEBRİK ETMEK İÇİN BURADAYIZ"

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı adına PRANET Deneyini hazırlayan öğrencileri tebrik etmek için Muş'a geldiğini belirten Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, "Bilim Sanat Merkezi öğrencilerimizde 3 tanesi uzayda gerçekleştirilecek bir deney için proje çalışmasında seçildiler. Uzaya ilk göndermiş olduğumuz astronotumuzla uzayda gerçekleştireceğimiz deneyimizin Türkiye'de proje sahibi oldular. Özellikle bu yavrularımızı bakanlığımız adına tebrik etmek için burada birlikteyiz. Zeynep, Dilşah ve Baver ile öğretmenimiz Birsen hanımı tebrik ediyoruz. Bilim Sanat Merkezi'ndeki emek veren öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz. Propolisin mikroyerçekimi ortamında antibakteriyel etkisi üzerine yapılan bir proje. Özellikle Türkiye Uzay Ajansı ve TÜBİTAK tarafından uzayda denenecek projeler arasında seçilmiş. Çocuklarımız 2 yıla yakın bir zaman içerisinde bu deneyin nasıl gerçekleştirileceğine dair ilk astronotumuz Alper Gezeravcı'yla birlikte TÜBİTAK ve Türkiye Uzay Ajansı'nda çalışmalar yaptılar. Sonrasında uzayda bunun nasıl gerçekleştirileceği üzerine istişareler yaptılar. Bugün de bu deney uzayda gerçekleştirilecek. Çocuklarımızın bu proje önerisinde uzayda gerçekleştirilecek 13 deney arasında yer almakta" ifadelerini kullandı. 


Haber Detayı İçin Tıklayınız.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.