MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK ORTAÖĞRETİM KURUMLARI TANITIM VE YAPILANDIRMA ÇALIŞMALARI TOPLANTISI YAPILDI

MESLEKİ VE TEKNİK ORTAÖĞRETİM KURUMLARI TANITIM VE YAPILANDIRMA ÇALIŞMALARI TOPLANTISI YAPILDI

          09/03/2016 tarihinde Muş milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda Mesleki ve Teknik Orta Öğretim Kurumları tanıtım ve Yapılandırma Toplantısı Yapıldı.          

Toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN başkanlığında Müdürlüğümüz Mesleki ve Teknik Eğitim Şubesinden sorumlu Müdür Yardımcısı Mahmut KARAKAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, İl ve İlçelerdeki Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Müdürleri katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; İlimizde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarımızda rağbet görmeyen Alan/Dalların kapatılması ve sektörün ilgi duyduğu yeni Alan/Dalların okullarda açılması ile ilgili tekliflerin yapılması hususunda, yeni değerlendirmeler yapılmasını söyledi. Milli Eğitim Müdürü Arslan; İşletmelerde beceri eğitimi yapan öğrencilerin takibi konusunda gerekli hassasiyetin oluşturulması gerektiğini söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan; Meslek Liselerinde konforlu bir eğitim-öğretim ortamının oluşturulması, Meslek Liselerinde, Mesleki Eğitimin yanı sıra yükseköğrenime yönelik olarak da amaç hedeflerin olması gerektiğini söyledi. Arslan; İlçelerden şehir merkezine öğrenci sirkülâsyonunun azaltılması için gerekli çalışmaların yapılmasını gerektiğini belirtti. 

Daha sora bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut KARAKAYA;  Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen “Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumlarında Tanıtım ve Yönlendirme Çalışmaları” başlıklı yazıyı okudu. Karakaya; Okul Müdürlerinin, Meslek Liselerinin tercih dönemleri öncesi, Mesleki Eğitimi tanıtmak amacıyla ortaokulları ziyaret etmeleri gerektiği söyledi.

Toplantıya katılan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Müdürleri ile yapılan görüşmeler sonucunda Okul Müdürlükleri bünyesinde bulunan açılması veya kapatılması düşünülen Alan/Dallar ile ilgili fikir alış verişleri yapıldı.


10-03-201610-03-201610-03-201610-03-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.